Lukáš Derner před play-out: Chceme ho kvůli fanouškům odehrát co nejlépe

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Základní část je u konce. Jak ji hodnotí Lukáš Derner, který obléká v extralize tygří dres již deset let? „Určitě bychom si přáli být mnohem výš,“ smutní. Jedno je však podle něj jisté, play-out spolu se spoluhráči vypustit určitě nehodlají.

Lukáši, jak bys zhodnotil uplynulou základní část?
Bylo to jako na houpačce. Nedokázali jsme udělat nějakou slušnou sérii víc vítězství po sobě. Právě to nás podle mě stálo play-off, nebo minimálně předkolo. Navíc jsme špatně odehráli zápasy s týmy ze spodní půlky tabulky. Celé se to hodnotí poměrně těžko.

Ovlivnilo sezonu například to, že došlo hned ke dvěma rošádám na trenérském postu?
Přišli jiní trenéři a s nimi jiné styly hry, takže to opravdu byla trochu divočina. Je to něco jiného, než když jeden kouč zůstane celou sezonu a mužstvo šlape. Příchod Filipa Pešána na konci sezony pro nás byl přínosem. Určil taktiku, která mužstvu sedí a která přinesla i výsledky, ale bohužel to už bylo pozdě.

Lukáš Derner

Mnozí považovali za zlomový bod sérii porážek před poslední reprezentační přestávkou. Souhlasíš?
Asi ano. Doufali jsme, že ještě po poslední repre pauze uděláme nějakou šňůru výher a mohlo by to stačit. Bohužel jsme sice bodovali, ale vyhrávaly také týmy kolem nás. To už je holt sport, nedá se s tím nic dělat.

Sám jsi dres Bílých Tygrů oblékal v deseti sezonách. Kam bys tuto zařadil?
Byly už samozřejmě i lepší ročníky. Vyprodávali jsme arénu, hráli jsme pěkný hokej a vyhrávali základní část. Pak přišel určitý útlum, kdy se tým nějak pročistil, ale od té doby se nám nedaří dostat zpět do nejvyšších pater. Určitě bychom si přáli být výš, je to asi na zvážení všech věcí okolo, co bude dál.

Jistou část sezony jsi chyběl kvůli nepříjemnému zranění, také z individuálního hlediska ji tedy asi nebudeš řadit mezi nejúspěšnější?
Pro mě byl tenhle ročník dost hektický. Ať po osobní stránce, nebo kvůli tomu zranění. Neměl jsem to zrovna jednoduché. Kdybych to zhodnotil sám za sebe, nedostali jsme se tam, kde jsme chtěli být, takže nemůžu být spokojen.

Čím to podle tebe je, že se Tygrům v posledních letech příliš nedaří?
To kdybych věděl, tak už to můžeme řešit. Říkalo se, že je tu špatná parta, ale je to přesně naopak. Kolektiv je úplně super, ale chyběla možná i trocha štěstí, abychom proklouzli do play-off. To už bývá úplně jiná soutěž a mohli jsme klidně dojít daleko.

Jak moc tě teď mrzí některé smolné zápasy, ve kterých Liberec jen těsně nedosáhl na výhru?
Rozhodně to zamrzí. Není to jen o předposledním kole ve Varech, ale ztratili jsme třeba také se Slavií. Olomouc a Vary jsme dokázali porazit snad jenom jednou. Tady není o čem se bavit, dopadlo to zle.

Bude těžké soustředit se na play-out, když vám v šesti kolech stačí k jistotě získat tři body?
Chceme to odehrát co nejdůstojněji, abychom si zkrátka ještě ve zbytku sezony dokázali udržet nějakou tvář. Rádi bychom, kdyby lidi mohli přijít na dobrý hokej, zatleskat si... Zkrátka to rozhodně nemůžeme jenom odklouzat, necháme v tom vše a chceme fanouškům ukázat, co umíme.

Na druhou stranu, to, že jsou karty již téměř rozdány, prestiž letošního play-out trochu snižuje...
O to nejde. My musíme ukázat lidem, a vlastně nejen jim, ale i sami sobě, že mužstvo už má nějakou tvář a styl. Sebereme v sobě veškerou sílu a odehrajeme play-out důsledně, ať budeme v jakékoliv situaci.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR