Lukáš Derner o svém gestu fair play: Bylo by hloupé neunést hit a svést to na faul

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Bílí Tygři vedli v utkání s Hradcem Králové 2:1 a po ataku Zdeňka Čápa na Lukáše Dernera mohli hrát přesilovou hru. To se však nakonec nestalo. Liberecký obránce totiž zajel za rozhodčím a faul odvolal. „Byl jsem v záklonu a upadl jsem. Následně jsem ještě dostal pukem, takže pro mě bylo jasné, že to faul nebyl,“ svěřil se. „Myslím, že by to udělal každý,“ dodal poté.

Vraťme se nejdříve k situaci, kde jste odvolal Čápův faul. Co přesně se stalo?
Dojel jsem si puk odražený od modré, cpal jsem se do brány a když jsem si dělal kličkou místo na střelu, tak do mě vletěl. Já jsem byl v záklonu, a tak jsem upadl. Následně jsem ještě dostal pukem, takže pro mě bylo jasné, že to faul nebyl.

Něco takového není úplně běžné, co tě k tomu vedlo?
Dostal jsem prostě čisté tělo. Bylo by hloupé neunést regulérní hit a ještě to svést na nějaký faul. To k hokeji nepatří. Jako první mě napadalo, že to nedovolený zákrok nebyl. Když jsem viděl zvednutou ruku, šel jsem to hned nahlásit rozhodčímu.

Nebyli poté spoluhráči malinko překvapeni?
Nic neříkali. Já myslím, že by to udělal každý. V takovéto situaci odvolávají hráči v extralize fauly. Nevidím v tom nic výjimečného.

Jak důležité je pro vás toto vítězství?
Hodně důležité. Viděli jsme, že Hradec předváděl v předchozích zápasech dobrý hokej a většinou bodoval. Nečekalo nás nic lehkého a pro nás je to důležité vítězství. Našli jsme cestu, jak se připravit na vyřazovací část. Dalo se to přirovnat k zápasu play off. Byla navíc výborná kulisa, myslím, že se hokej musel divákům líbit.

Dokážete si představit, že byste přišli o vítězství v základní části?
Spíše se soustředíme na každý zápas. Když získáme Prezidentský pohár, bude to pro nás bonus za celou sezónu. Nechci ale předbíhat.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu