Litvínov nás vyškolil v efektivitě, smutnil po zápase Michal Bárta

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Herní projev byl dobrý, šancí bylo na rozdávání, jen gólově na své soky v nedělním zápase Bílí Tygři nestačili. Podobně na tom byl i Michal Bárta, který jeden gól dal, a to nesmírně nádherný, a málem přidal ještě další, kdyby ovšem v jeho cestě nestála tyč. Mnozí si jistě zavzpomínali na jeho formu z počátku loňského ročníku, scházely jen tři body.

Michale, jak hodnotíš dnešní zápas?
Prohráli jsme o jednu branku a přišli jsme o tři body, které jsme si podle mně zasloužili. Litvínov nás bohužel vyškolil v efektivitě. Měl o dost méně šancí než my, ale i tak dokázal dát víc gólů. V tom dnes byl ten hlavní rozdíl.

Co je tedy podle tebe největším důvodem k prohře?
Podle mě za to mohlo to nevyužívání šancí. V prvních deseti minutách zápasu jsme byli s přehledem lepší a měli jsme jim tam nasázet dva nebo tři góly. To by pro nás bylo určitě veselejší a možná by už bylo hotovo. Jenže dát ty branky se nám nepovedlo a to je ten největší důvod, jelikož oni své šance využili a my ne.

Změnilo se něco pod vedením Filipa Pešána?
Ano, změnily se některé taktiky a systémové věci. Také jsme se vrátili k něčemu, co jsme hráli loni. Myslím, že to zatím fungovalo a že to i dále fungovat bude.

Jak v kabině vnímáte odchod Simmondse a Stewarta?
Je to velká ztráta, jednalo se o posily z NHL. Dozvěděli jsme se o tom, když jsme byli ve Švýcarsku na European Trophy. Bohužel se s tím nedá nic dělat, bylo to jejich vlastní rozhodnutí. Nyní tu jsou jiní hráči a s nimi to odehrajeme za ně. Překvapení to ale bylo asi pro všechny, ale nic se s tím nedá dělat.

Díky za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu