Liga mistrů odstartovala, Tygři se poprvé zapojí v neděli

Date of publication Author Dominik Jakubec

Čtvrtečním večerem odstartoval druhý ročník hokejové Ligy mistrů. Hned úvodní hrací den přinesl řadu napínavých soubojů a ve hře byli také dva čeští zástupci nebo dva soupeři Liberce ze skupinové fáze loňské sezony. Náš tým čeká první zápas v neděli 23. srpna proti Skelleftee, buďte u toho!

Z celkové šestice extraligových celků, které letos budeme v CHL vídat, se během prvního hracího dne představily dva, Třinec a Sparta. Oceláři sice své soupeře, Stavanger Oilers, přestříleli 36:27, norský celek však předvedl mnohem lepší produktivitu a zvítězil 4:1.

To Pražané v úvodním utkání nezaváhali. Po první třetině vedli nad dalším norským týmem, Storhamar, 2:0, domácí však ve druhé třetině vyrovnali. Rozhodnout tak musel ve třetím dějství Michal Čajkovský, který zařídil Spartě tři body do tabulky skupiny M.

K vidění byli i dva týmy, které vyzvali v loňském ročníku Bílí Tygři. Košice přivítaly doma Red Bull Mnichov, na nějž nestačily poměrem 2:4, lépe si pak vedl Kärpät Oulu, který porazil Krefeld Pinguine 2:0. Nejvíce si diváci přišli na své při zápase Vaxjo Lakers proti Braehead Clan, které skončilo vysokým rozdílem 10:2.

Také dnes se však fanoušci hokeje mají na co těšit. Svůj debut v soutěži zažije Litvínov, který se představí v Grenoblu, a z pohledu Bílých Tygrů bude zajímavý zejména duel Nitry se Skellefteou, který otevře skupinu D, v níž se náš tým představí.

Slovenský klub s bájným kovářem Corgoňem ve znaku zažije premiéru v Lize mistrů hned proti loňskému semifinalistovi a určitě se bude chtít předvést v co nejlepším světle. Zápas bude navíc zajímavý pro ředitele klubu, Miroslava Kováčika, který během své bohaté kariéry strávil čas také právě ve Skelleftee. Uvidíme, jakým způsobem dopadne úvodní duel skupiny, od nějž se bude odvíjet další pořadí.

To hlavní, na co se všichni těšíme, je však na programu až v neděli. To proti švédské Skelleftee vstoupí v Home Credit Areně do soutěže také Bílí Tygři a nezbývá než věřit, že se proti švédskému mistrovi ukáží v co nejlepším světle.

Buďte v neděli od 16:15 u toho! Boj začíná.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu