Lašák litoval ztraceného náskoku: Měli jsme vyhrát, tohle mě strašně štve

Date of publication Author

L i b e r e c – Vyšel z kabiny se sklopenou hlavou a láteřil: "Jsem zklamaný, tohle mě strašně štve!" Ján Lašák padal střelcům pod nohy, hecoval spoluhráče... Ani on ale prohře nezabránil. Tygři ztratili slibně rozehraný zápas a padli s Třincem 3:4 po nájezdech.

Škoda. Extraligový lídr byl v zasněžený den k poražení. Liberečtí nehráli zle, po první třetině vedli 2:0. Ještě devět minut před koncem pak drželi náskok 3:1. Jenže k vítězství je potřeba bezchybný výkon i trochu štěstí. A modrobílým nebylo přáno.

Zklamání. Tygři ztratili slibně rozehraný duel v poslední desetiminutovce.

Vampolovu riskantní přihrávku vystihl protivník a ze samostatného úniku snížil zásluhou Adamského na rozdíl jediného gólu. "Přesně jsem věděl, co udělá. Šel rovně a kolmo, měl jsem ho přečteného. Tohle musím chytat," vyčítal si Lašák. A vyrovnávací gól? Zmatky před libereckou brankou po vhazování. První u kotouče byl Orsava a trefil se pod víko. Dvoubrankové vedení bylo v mžiku fuč.

V nájezdech platí Lašák za neprůstřelného chlapíka. Pět hráčů v řadě ho nepřekonalo, uspěl až Jakub Orsava v šesté sérii. "Do tabulky se píšou body, jakési hodnocení mančaftu po zápase. A to tam dneska nebude. Jeden bod je málo, šíleně mě to štve," řekl brankář Bílých Tygrů.

Severočeši doma prohráli poprvé od 21. listopadu, tehdy se pod Ještědem podařilo loupit Spartě. "Dnes jsme podali dobrý výkon, nicméně nás mrzí, že jsme kvůli naším zbytečným chybám ztratili takřka vyhraný zápas," hodnotil asistent trenéra Milan Černý.

Tygří dres poprvé oblékla i nová akvizice: Jaroslav Balaštík dostal prostor v první formaci vedle Filippiho a Radivojeviče. "Chtěl jsem hrát jednoduše a chodit na krátká střídání," vysvětloval útočník po utkání. "Jen škoda té ztráty."