Ladislav Šmíd strávil část přípravy na sezonu pod Ještědem. Jsem moc rád, že můžu s klukama trénovat, říká

Date of publication Author Martin Zíta

Liberec – Ladislav Šmíd, jenž reprezentuje libereckou hokejovou školu v NHL, strávil uplynulý týden na severu Čech, kde mimo jiné využil zázemí domácího stánku Bílých Tygrů. Stejně jako se liší kalendář extraligy a zámořské soutěže, rozdíly jsou i v přípravě jejich protagonistů. Takže zatímco liberecký celek již naplno trénuje na ledě, obránce Calgary Flames se na něj podívá jen výjimečně.

„Sice teď ještě trénuji hlavně v posilovně, ale jsem moc rád, že můžu s klukama z Liberce nebo Benátek jít i na led. Za tu možnost patří Tygrům i Benátkám velký dík,“ říkal zadák, jehož sezona naplno odstartuje v říjnu.

Ladislav se v libereckém dresu představil naposledy před dvěma lety v rámci výluky, na klub, který ho dovedl k velkému hokeji, ale nezapomíná. „Liberec, ale i Benátky, přes rok samozřejmě sleduji,“ hlásil jednoznačně. „Rozhodně se nedá říct, že by mi to bylo jedno,“ potvrdil i těmito slovy svou pověst oddaného bojovníka.

Ladislav Šmíd tráví tradičně část přípravy s Bílými Tygry

Té si pochopitelně váží i v Calgary, jehož rudý dres začal oblékat během minulé sezony, i tak ale nepropadá uspokojení. „Každý rok je to boj o flek, nikdo vám nic nezaručí. V NHL jsem sice už devět let, ale pořád chodí noví a mladší hráči, a tak se musí makat,“ říkal ohledně své pozice osmadvacetiletý rodák z Frýdlantu.

Dosavadní kariéra českého reprezentanta byla za mořem donedávna spjata s Edmontonem Oilers, ze kterého v sezoně přešel právě ke Calgary Flames. Tito úhlavní rivalové spolu moc nepečou a Šmídův trejd byl teprve druhým, na kterém se oba celky v historii dohodly.

„První měsíc to bylo trochu divné, občas nějaké pohledy, ale kluci z týmu si z toho dělali spíš srandu,“ popisoval Šmíd pocity z výměny. „Na začátku jsem jen koukal po kabině a viděl hráče, proti kterým jsem sedm osm let hrál. Zápasy Calgary a Edmontonu jsou takovou válkou, padá hodně nadávek i ran, takže to byl takový zvláštní pocit, ale postupně jsem se rozkoukal,“ doplnil ještě k rivalitě „soubojů o Albertu“.

V Liberci strávil Ladislav Šmíd pouze týden a nyní už je zpět na cestě do Kanady. „Mrzí mě, že tu jsem tak krátce, ale už to tak vyšlo a nic nenadělám,“ říkal s výhledem na řešení nehokejových povinností za mořem. „Letím do Edmontonu, kde ještě máme dům, což musíme vyřešit. A pak také bydlení v Calgary.“

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR