Když jsme byli pod tlakem, podržel nás Marek Pinc, chválí svého gólmana Michal Bárta

Date of publication Author Pavel Kuba

Brno – Po pátečním střetnutí s brněnskou Kometou má na svém svědomí nejvíce branek z libereckého mužstva. Jeho první trefa otevřela skóre utkání, druhý přesným pokusem převrátil výsledek na tygří stranu, navíc se jednalo o vítězný gól. Liberecký Michal Bárta byl po zásluze vyhlášen mužem utkání a po zápase nemohl neuniknout dotazům zvídavých novinářů.

První třetina patřila hostům, druhá domácím, ve třetí opět dominovali Liberečtí. Když Kometa dokázala dvěma slepenými góly otočit průběh utkání, byli brněnští hokejisté na koni. Svoji převahu si ale nedokázali přenést i do závěrečné třetiny, která rozhodla o exportu bodů na sever Čech. „Po rychlých brněnských gólech se nám hrálo doopravdy hodně těžce, Kometa se zvedla, lidi je hnali dopředu. V kabině jsme si řekli, že se musíme semknout, vstřelit branku a pak se uvidí. Ve třetí třetině jsme jich vstřelili nakonec více a vyhráli jsme,“ naznačil Michal Bárta, kde se vzala v Libereckých síla na obrat.

Michal Bárta nasypal do branky Komety hned dvě trefy.

Ve třetím dějství po faulu libereckého Nedvěda měla Kometa velkou šanci se dostat znovu do vedení. Ve vlastní přesilovce však inkasovala z hole právě Bárty. „Tento gól vidím určitě jako klíčový moment celého utkání. Byl to gól v oslabení, kdy se puk ke mně náhodou odrazil a já jsem ho zkusil napálit na bránu. Spadlo to tam, ale myslím si, že v dnešním zápase předvedl hlavně kvalitní výkon náš gólman Marek Pinc, který nás podržel. Jeho výkon byl stavební kámen dnešního úspěchu,“ pochválil statisticky nejlepšího gólmana letošní sezóny útočník Bílých Tygrů.

Několik týmů, které přijedou do Brna, se nebrání tím, že se chtějí hlavně soustředit na pečlivou defenzivu. U kolísavých výkonů Komety totiž nikdo nikdy neví, kdy bude mít modrobílá mašina opět neutěšitelnou chuť po gólech. Jinak na tom nebyli ani Liberečtí. „Věděli jsme již před zápasem, že tady nemůžeme hrát hurá hokej. Čekali jsme, že na nás Kometa vlítne, přesto jsme nechtěli hrát žádného zaďoura. Naše taktika byla hrát zodpovědný hokej, což se nám dařilo. V jednu chvíli jsme polevili, dostali jsme dva slepené góly a tak jsme se ve třetí třetině museli vrátit k naší hře z úvodu zápasu, což se ukázalo jako vítězný tah,“ shrnul taktické pokyny od trenérů nejlepší střelec Severočechů.

Sám Bárta dva góly dal, svůj individuální výkon ale příliš nepřeceňuje. „Sice jsem dal dva góly, hlavně jsem ale rád, že jsem našemu týmu mohl dopomoci k vítězství. Na druhou stranu jsem byl v zápase úplně zbytečně vyloučený, když jsem seděl na trestné. Hodně jsem se bál o výsledek. Klukům děkuji, že to ubránili,“ zmínil i negativní stránku svého dnešního vystoupení forvard.

Jak již bylo naznačeno, důležitou osobností pátečního duelu byl i liberecký gólman. Ten čelil 28 brněnským střelám, za svá záda pustil pouhé dva pokusy, což skoro odpovídá jeho počtu inkasovaných gólů na utkání. „Když domácí dali dva rychlé góly a dostali se do vedení 2:1, nehorázně nás mleli, až se nám z toho motaly hlavy. Marek Pinc nás však v těchto chvílích podržel,“ dodal závěrem Michal Bárta.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu