Když budeme plnit trenérovy pokyny, můžeme bodovat pokaždé, ví Tomáš Urban

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Vytáhlého útočníka Tomáše Urbana zbrzdilo v úvodu sezony zranění, nyní je již ale zpět ve formě. Naposledy byl v úterý jediným libereckým střelcem, proti Slavii si pak připsal tři body a po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Tomáši, co rozhodlo o vašem vítězství?
Myslím, že hlavní rozdíl mezi námi byl v tom, že jsme do toho dokázali dát srdíčko. Šli jsme prostě pouze pro vítězství. Zkrátka jsme chtěli vyhrát více, než Slavia, a právě díky tomu máme tři body my.

Tvá osobní bilance, jeden gól a dvě asistence, tě jistě těší?
Samozřejmě jsem rád, že jsem bodoval, ale klidně ať boduje naprosto kdokoliv, hlavně ať se vyhrává. Je příjemné, že jsem se na výhře nějak mohl podepsat, ale makalo celé mužstvo. Hlavně, ať to takhle šlape dál.

Tomáš Urban v akci

Už se na vás začíná projevovat rukopis nového kouče, Rostislava Čady?
Je přísný, chce disciplínu a pořádek, a to je správně. Když budeme jeho pokyny plně respektovat a hlavně plnit, můžeme bodovat každý zápas.

Až do utkání se Slavií jste byli nejhorším mužstvem v domácím prostředí. Myslíš, že už se to právě tímto výsledkem mohlo zlomit?
My už doma prostě bodovat musíme. A hlavně sem musíme také nějak natahat lidi. Ty sem samozřejmě pozveme právě tím, že budeme pravidelně bodovat, a to nejlépe za tři body. To je základ.

Po úterním duelu s Plzní jsi říkal, že do zápasu musíte naskočit tak, jak jste hráli ve třetí třetině. Myslíš, že jste to splnili?
Rozhodně jsme to takto měli v hlavách a troufám si říct, že celý mančaft od začátku makal naplno, od první lajny po čtvrtou. Takhle to musí pokračovat i v dalších zápasech.

Evidentně se zlepšila také vaše hra v přesilových hrách. V čem to je?
Víme, kdo tam chodí, takže si také mezi sebou řekneme, kdy a kam si kdo má stoupnout. Trenér to nechává na nás, abychom se mezi sebou dohodli. Většinou své formaci šéfuje některý ze starších hráčů, a my to plníme. Kouč samozřejmě také něco řekne, to ano, ale zbytek nechává na hráčích.

Jak ti sedí přesun do druhého útoku k slovenské dvojici Bartek – Radivojevič?
Trenér Čada dává všem čtyřem formacím téměř stejný ice-time, aby zůstaly všechny v tempu, takže to není zas takový rozdíl, jestli jsem v první, nebo ve čtvrté. Ale i tak je to takové příjemné nakopnutí a snažím se mu za to nějak odvděčit.

A to se ti zjevně daří, minule jsi zařídil jediný gól, tentokrát máš rovnou tři body.
Jsem rád, že mi to tam konečně začalo padat. Měl jsem trochu pozdní start, takže doufám, že ostatní kluky doženu. Rozhodně se budu snažit každý zápas.

V neděli vás čeká Hradec Králové, co od duelu očekáváš?
S Hradcem hrajeme většinou velmi vyrovnané zápasy a poměrně často je i porážíme. Ale bude to těžké, hraje se na velkém hřišti, navíc je vždy ženou dopředu fanoušci. Myslím si, že bychom je mohli přehrát jednoduchostí, snad tedy přivezeme alespoň dva body.

Trénink pohledem T.J. Melancona