Kapitán Jan Výtisk: Máme ještě dost času naši hru vypilovat

Date of publication Author Pavel Hrdina, Dominik Jakubec

Praha/Liberec – V prvním letošním přípravném zápase sice na ledě chyběl, ve čtvrtek však již Jan Výtisk s kapitánským „céčkem“ vedl Bílé Tygry na ledě Sparty. Náš tým sice na Pražany nestačil, dle kapitána s tradičním výrazným vousem však utkání splnilo účel: „Ukázalo nám některé dobré i horší věci, na které se budeme muset zaměřit.“

Honzo, co si odnášíte ze zápasu se Spartou?
Máme zase nové poznatky, na čem musíme pracovat. Někde jsme dělali chyby, ještě to nebylo ono. Jsou tu však také pozitiva. Pořád je to teprve naše druhé přípravné utkání, takže si z toho spíš vezmeme ponaučení do dalšího průběhu přípravy.

V čem se podle tebe změnila hra oproti prvnímu zápasu s Novokuzněckem?
Vše si ještě pořádně rozebereme a pak se uvidí. Konkrétní asi nebudu, protože tam toho bylo hodně dobrého, ale i nějaké špatné věci.

Hraje pro tebe vůbec v přípravném zápase roli výsledek?
Sice je to přátelák, ale my chceme vyhrávat každý zápas, abychom se naučili vítězit. Je to lepší pro psychiku. Myslíme však především na to, co zlepšovat. Je to pořád součást přípravy, takže máme dost času všechno vypilovat.

Jan Výtisk během suché části přípravy

Jak těžké je se dostat po přípravě znovu do plného hokejového tempa?
Chvilku to trvá. Někdo si zvykne dříve, u někoho to trvá déle, ale také od toho tu přípravné zápasy koneckonců jsou. Chceme být co nejlépe připraveni na začátek Ligy mistrů.

Venku panují tropické teploty, to nejsou zrovna hokejové podmínky. Jak se ti v těchto podmínkách hraje?
To je na přípravných zápasech nejhorší. Nejen, že je vedro venku, ale také v hale. Člověk se potí třikrát více než normálně, na fyzičku a dýchání je to mnohem větší záhul.

Už však máte za sebou kondiční část přípravy, berete to v kabině tak, že v době přípravných zápasů už máte to nejhorší za sebou?
Stejně, jako v létě, trénujeme i teď, i když už chodíme na led. Měli jsme letos velmi dobrou kondiční přípravu, která byla hodně záživná. Během těch dvou měsíců jsme si na to tempo zvykli a teď už nám nevadí.

Relativně brzy po přípravných zápasech vás čeká Liga mistrů. Jaké jsou před ní vaše cíle?
Jednoznačně chceme postoupit ze skupiny. Ještě máme další dva zápasy před sebou a v nich doufáme, že se dokážeme co nejlépe připravit. Věřím, že budeme nachystáni co nejlépe.

Před rokem byla tato soutěž přijímána veřejností trochu s rozpaky, myslíš, že už nyní její prestiž trochu stoupla?
Myslím si, že ano. Když se člověk podívá, jaké mančafty v ní hrají, tak je to na pohled velmi prestižní soutěž. Půjdeme do ní naplno a jak už jsem říkal, jsme odhodláni postoupit ze skupiny.

To se vám před rokem těsně nepovedlo...
Já doufám, že to letos prolomíme a projdeme do další fáze soutěže. Uděláme pro to rozhodně všechno.

Slavná trojice aneb selská jízda