Jiří Hunkes: Zápas mi trochu připomínal play-off

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Už podruhé v řadě nestačili Liberečtí v domácím prostředí na indiány z Plzně, kteří kráčejí směrem k play-off. Stopku jim nevystavili ani ve třiačtyřicátém kole Tipsport extraligy, i když šli jako první do vedení. Jenže Straka a spol. srovnali a ve druhé půli zápas otočili. Druhou branku navíc inkasovali poté, co Jiří Hunkes šel bránit brankáře a vyfasoval za to dvouminutový trest. „Myslel jsem, že půjdeme vzájemně. Jen škoda, že jsme z toho pak dostali gól,“ pravil po zápase šikovný bek.

Jirko, dnes jste odehráli s Plzní vyrovnaný zápas. Co vám dnes chybělo k tomu, abyste odešli aspoň s jedním bodem?
Chyběl nám asi větší důraz do brány, protože šance jsme měli, jen jsme je nedokázali proměnit. Dnes to byl kvalitní zápas, ale na jednu branku se vyhrát nedá.

Jiří Hunkeso vyloučení: "Zajel nám do brankáře, takže jsem mu chtěl ukázat, že to nesmí dělat."

Jak moc dnešní zápas ovlivnila situace před brankou na 1:1?
Asi to trošku ovlivnila, ale já jsem to pořádně neviděl, protože jsem přišel z ledu a odpočíval jsem na střídačce. My bychom se s tím měli vyrovnat. Když rozhodčí nepíská, tak se prostě hraje dál a nemůžeme se na to vymlouvat. Já ani nevím, jestli to bylo nebo ne. Kluci mi ale říkali, že puk šel do sítě.

Dnes si měl menší konflikt s Radkem Dudou. Co se tam přesně stalo?
On nám trošku zajel do brankáře, což by si neměl dovolit. Tak jsem si řekl, že mu ukážu, že se to nesmí dělat. Byla to normální hokejová situace a nic vážného.

Čekal jsi, že ho tak rychle složíš?
Nevím, jestli jsem to tak rychle čekal, ale chtěl jsem jít do toho s tím, že ho potrestám. Je akorát škoda, že jsem byl vyloučený a dostali jsme z toho gól. Myslel jsem, že půjdeme vzájemně. On za šťouchání do gólmana a já za faul na něho. Trochu mě to mrzí.

Jak hodnotíš uplynulou sérii domácích zápasů?
Bylo fajn, že jsme vyhráli tolik zápasů. Je jen škoda, že jsme dnešní zápas také nedotáhli do vítězství, ale každá série jednou končí. My jedeme v neděli do Pardubic, kde se budeme snažit vyhrát a vrátit se na vítěznou vlnu.

Dnešní zápas byl zejména o obranách a dost připomínal i poslední utkání Plzně v Tipsport areně.
Je to jako zápasy play-off, kdy se bojuje o každý metr ledu a každá branka může být rozhodující. Dnes byla Plzeň o branku lepší. Budeme se snažit z toho poučit, kdybychom je ještě v sezóně potkali, tak abychom je porazili.

Cíl je tedy udržet se do první čtyřky?
Stoprocentně, i když jsme se o tom v kabině nějak nebavili. Chceme co nejvíc zápasů vyhrát a od toho se bude odvíjet pozice v první čtyřce.

Neměli jste dnes v hlavách, že můžete být minimálně do zítra na prvním místě?
Bylo by to pěkné, ale zítra by nás Třinec zase předehnal. My bychom na to ale asi neměli. Dnes to nebyl špatný zápas, ale Plzeň byla prostě lepší a proto vyhrála.

Jirko, děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR