Ještě jsme ani nestihli řešit zápisné, směje se debutant Marek Zachar

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Při hlášení liberecké sestavy se možná řada fanoušků v Home Credit Areně pozastavila nad nepříliš známým jménem s číslem 28. Tu oblékl sedmnáctiletý Marek Zachar, nastupující hlavně za tygří juniorku, a v utkání hned ukázal, že si šanci rozhodně zasloužil.

Premiéra v nejvyšší české hokejové soutěži udělala odchovanci libereckého hokeje velkou radost. „Cítím se skvěle. Dostal jsem od trenéra příležitost poprvé si vyzkoušet extraligu a moc mu za tuto šanci děkuji. Zpočátku jsem byl hrozně nervózní, ale rychle to ze mě spadlo a snažil jsem se hrát vlastní hru,“ popisoval Zachar své dojmy.

Do A-týmu byl přitom povolán poměrně narychlo. „Dozvěděl jsem se o tom ve čtvrtek večer. Volal mi Petr Haken, trenér juniorky, že mám v pátek nastoupit na zápas s áčkem. Byla to neuvěřitelná zpráva. Hlavně jsem se soustředil, abych ze sebe vydal co nejlepší výkon a abych svou šanci co nejlépe využil,“ vysvětloval.

Zapadnout do kabiny, kde byli někteří jeho noví spoluhráči i více než dvakrát tak staří, prý neměl problém. „Chlapi mě hned vzali, okoukal jsem od nich spoustu věcí a věřím, že mi to teď hodně pomůže,“ říká. Pomocí mu navíc byl jeho dlouhodobý parťák Dominik Lakatoš. „Spolu jsme prošli starším dorostem i juniorkou, takže se dobře známe. Hodně mi pomohl, bylo příjemné mít tam někoho, kdo se o mě postaral,“ směje se Zachar.

Marek Zachar

Se svým výkonem v zápase byl veskrze spokojen. „Vypracoval jsem si dvě šance, snažil jsem se hrát co nejlépe dle pokynů trenéra a myslím si, že jsem to snad nějak zvládnul,“ komentoval. Mrzí ho pouze příležitost z druhého střídání, kdy se objevil nehlídán v útočném pásmu, těsně před zakončením ale o puk přišel. „Rozhodně jsem neměl dělat kličku, měl jsem zkusit střílet, ale s tím už se nedá nic dělat,“ bere tuto zkušenost jako ponaučení.

Zbývá jedna otázka – bude nadějného útočníka první start v extralize něco stát? „Zápisné jsme ještě nestihli řešit, ale doufám, že se to odbyde nějakou svačinou, abych nešel do minusu!“ uzavírá s úsměvem Marek Zachar.

Nezbývá než tomuto nadějnému Tygrovi popřát co nejvíce dalších extraligových startů.

Slavná trojice aneb selská jízda