Jaroslav Vlach: Zápas byl tvrdý, ale myslím, že se lidem musel líbit

Date of publication Author Jonáš Jech

L i b e r e c – První zápas v Tipsport extralize Bílým Tygrům nevyšel. Hned v tom následujícím už ale liberečtí hokejisté zahráli na výbornou. Zvýšená produktivita, zvláště ve třetí třetině, vedla k výhře nad úřadujícím mistrem z Litvínova v poměru 4:1. Nejlepším mužem v libereckém dresu byl se dvěma brankami po právu vyhlášen Jakub Valský, avšak nebýt Jaroslava Vlacha a jeho bitky s Tomášem Pavelkou pár desítek vteřin po Litvínovském vyrovnání, mohl se zápas vyvíjet jinak. "Jsem rád, že i v tomhle mohu týmu pomoct," usmíval se liberecký "zlý" muž.

Začátek zápasu byl hodně nervózní, ve dvanácté minutě byl do konce utkání vyloučen Martin Ševc. Co bylo důvodem nervozity?
Oba týmy mají hodně sil. Potřebují uhrát co nejvíc bodů už od začátku sezony, aby to nemuseli dohánět na jejím konci. To je hokej. Bylo to tvrdé, ale myslím si, že se to divákům muselo líbit.

Jak se vám hrálo v zápase, ve kterém se hodně vylučovalo?
Zápas neměl první dvě třetiny tempo. V té třetí už moc vyloučených nebylo, do tempa jsme se dostali a zvládli jsme to.

Co vám trenér ke zmiňovaným vyloučením řekl?
Ať si na to dáváme pozor. My jsme udělali ve druhé třetině asi tři útočné fauly, takže řeč byla hlavně o tom. To se nám do budoucna nesmí stávat, jinak by nás to mohlo stát cenné body.

Zapletl jste se do menší potyčky. Jak se to celé událo a z čeho bitka vyplynula?
Byli jsme zrovna vyloučení. Dostali jsme gól. A jelikož zápas neměl tempo, chtěl jsem týmu dát nějaký impuls a diváky nahecovat. Před bránou jsme se s Tomášem drželi. Já jsem ho chytil, on se tomu nijak nebránil, tak jsme se porvali. Chtěl jsem tím hlavně kluky a diváky nahecovat. Jsem rád, že se mi to povedlo a že jsme zvítězili.

Vypadalo to, že jste při té bitce prakticky jen rozdával rány a žádné neinkasoval. Byla to velká euforie?
Nedostal jsem žádnou ránu, ale snažil jsem se hlavně nabudit tým, protože jsme dostali gól ve třech. Potřebovali jsme zápas nakopnout, a to se povedlo.

Od vás už se bitky tak trochu očekávají. Stal jste se libereckým "zlým" mužem. Co na to říkáte?
Každý má svou roli v týmu. Někdo dává góly z přesilovek, já mám takovouhle roli. Ne úplně roli bitkaře, ale někdo v týmu takový být musí. Jsem rád, že i v tomhle mohu týmu pomoct.

Cítíte, že se už produktivita týmu zlepšuje? Protože s tím jste v prvním zápase měli problém.
Řekli jsme si, že budeme více střílet a chodit do branky. Ve třetí třetině se to zlomilo. Dali jsme tři góly a jsme rádi.