Ján Lašák: Kdybychom dali první gól, zápas by se vyvíjel úplně jinak

Date of publication Author Jonáš Jech

S prvním zápasem Bílých Tygrů v Champions Hockey League se zrodila i první prohra v této soutěži pro tuto sezónu. Konečný výsledek 0:4 naznačuje jasnou záležitost. K vidění ale bylo vyrovnané utkání s nešťastnými góly do liberecké sítě. Nejen o nich se po zápase rozpovídal Ján Lašák.

Hned na úvod skupinové fáze na Bílé Tygry čekal úřadující švédský mistr. To je dle Jánka Lašáka samo o sobě dostatečnou vizitkou. "Narazili jsme na špičkového soupeře, který si na svoje šance dokázal počkat," skládal komplimenty gólman domácích.

Skelleftea patří mezi nejlepší tři týmy Evropy. Liberečtí se ale tímto faktem nenechali zaskočit a snažili se hrát vyrovnanou partii. Během první třetiny sice měli více ze hry hosté, ale gólových příležitostí z protiútoků přibývalo hlavně na straně domácích šelem. "Byl to zápas o jednom gólu. Když bychom dali první gól tak se zápas mohl vyvíjet úplně jinak," litoval Lašák zahozených šancí a nastřelené tyče během první třetiny.

Petr Ulrych v obranné práci před vlastní brankou.

Ve druhé třetině už hosté svoji převahu zužitkovali a vstřelili branku při vyloučení jednoho z domácích hráčů. "Rozhodl jeden gól v přesilovce, tam se dostali do pohody," konstatoval smutně Jánko. Tygři se snažili o vyrovnání skóre, když řada šancí přicházela hlavně v přesilovkách, ale ani to jim nevycházelo. ‚"Ukázalo se, že kvalita hry v početní převaze byla zkrátka na jejich straně," doplnil liberecký gólman.

Náskok Švédů navíc dokonce při jedné z libereckých přesilovek ještě narostl. Dva góly do prázdné branky v posledních dvou minutách už pak byly jen korekcí. "Poslední dva góly do prázdné brány trochu zkreslují výsledek, který vypadá hůř, než to ve skutečnosti bylo," přiznal Lašák, že konečný stav je opticky poněkud krutý.

Na závěr také vysekl poklonu svému konkurentovi v brance Skelleftey, který měl velkou zásluhu na výhře švédského týmu. "Jejich gólman chytal výborně, velmi se mi líbil jeho styl. Má velkou zásluhu na nule v počtu obdržených gólů na jejich straně. Byl pro nás velkou překážkou," pochválil Lašák Markuse Svenssona. Nezbývá než věřit, že v příštím vzájemném utkání dokáží Tygři najít na zkušeného brankáře recept.