Ján Lašák: Hráli jsme jednoduše, přesně tak by to mělo vypadat

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Bílí Tygři poprvé v letošním ročníku uspěli. V souboji s hradeckým Mountfieldem na domácím ledě dokázali zvítězit poměrem 2:1. K první letošní výhře nemalým dílem přispěl liberecký brankář Ján Lašák, který si připsal 22 úspěšných zákroků.

Pro domácí však zápas nezačal vůbec dobře, hned ve třetí minutě totiž za Lašákem rozezvučel tyč branky Knotek a o pár minut později se ve velké šanci ocitl Jaroslav Kudrna. Dvě minuty po úvodním hvizdu druhé periody se prosadil Červený, Tygři ale dokázali vzápětí srovnat díky Bartekovi, obrat poté dokonal Šimek.

"Máme dobře složený mančaft, musíme bojovat," burcuje Lašák.

"Jsme rádi, že zápas skončil 2:1, přeci jenom jedna obdržená branka je pěkná. Koneckonců, já jsem dobrý výsledek po zápase s Brnem potřeboval," říká po utkání gólman Liberce Jánko Lašák.

"Musím ale uznat, že jsme konečně měli i trochu štěstí. Nechci se na něj vymlouvat, ale třeba u šance, kde mě dokázali přestřelit a Ondra Vitásek vytáhl kotouč z brankové čáry, tam jsme ho určitě měli," myslí si ochránce tygří svatyně.

"Dnes kromě úvodních minut, kdy na mě šli dvakrát ve dvou proti jednomu, rozhodla obětavost a bojovnost," jmenuje Lašák příčiny úspěchu. "Také jsme tolik nevymýšleli. V předchozích kolech nás vymýšlení kombinací na úkor jednoduchosti připravilo o body," ví zkušený brankář.

Liberečtí si tedy připsali úvodní body v novém ročníku. Jestli přidají i další se uvidí v pátek. Tygři se představí na ledě Zlína.

"Takhle nějak bych si naše zápasy představoval. Máme dobře složený mančaft, musíme bojovat," burcuje Lašák. "Samozřejmě máme výborné útočné hráče, kteří se dokáží prosadit třeba z přesilovek, ale musíme se soustředit hlavně na poctivý hokej dozadu," připomíná gólman na závěr své řeči.

Slavná trojice aneb selská jízda