Jakub Valský: Vyhraná bitka nás nastartovala, byla potřebným impulsem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Klíčový muž duelu mezi Bílými Tygry a Mladou Boleslaví přišel po závěrečném hvizdu sdělit novinářům své pocity. ?„V posledních kolech se proti nám chce vytáhnout každý tým. Zápasy jsou daleko vyrovnanější," hlásá na úvod střelec dvou branek.

Jak se tvoje první, krásná branka zrodila?
Obkroužil jsem téměř polovinu hřiště, kotouč se odrazil k Petru Jelínkovi. Ten mi hodil krásnou žabku do jízdy a následně se mi již v plné rychlosti povedlo zamířit přesně do levého horního rohu.

Jak těžké bylo dotahovat dvoubrankovou ztrátu v poslední třetině?
Záleželo to pouze na nás. Před poslední třetinou jsme si řekli nějaké věci v kabině a vrátili jsme se zpět k naší hře. Mladoboleslavští poté už jen čekali a vyhazovali kotouče, což jsme potrestali.

Udrželi jste domácí neporazitelnost, určitě ale tentokrát nějaké obavy o přetržení vítězné šňůry byly na místě...
Když se prohrává na domácím ledě, vždy jsou nervy ještě o trochu větší. Mohli jsme si za to ale naším nedůrazem sami. Nehráli jsme to, co jsme si řekli. V závěrečné části jsme se k tomu vrátili a přineslo to ovoce.

Jakub Valský

Myslíš, že vítězná bitka Jaroslava Vlacha mohla být právě tím potřebným impulsem?
Určitě. Myslím, že to byl zlom zápasu. Vyplynulo to ze situace, a Jarda to zvládl. Nastartovalo nás to, byl to potřebný impuls.

Těší výhra o to víc, že Mladá Boleslav je taktéž ofenzivním týmem z vyšších pater tabulky?
V posledních kolech se proti nám chce vytáhnout každý tým. Zápasy jsou daleko vyrovnanější. Všichni navíc s koncem základní části znají náš herní projev a chtějí urvat důležité body do tabulky. Nesmíme ale i přesto naši hru přestat hrát.

Máte poměrně velký náskok na čele tabulky. Není problém ztráta motivace nebo se snažíte spíše naladit do správné herní pohody před play-off?
Osobně na statistiky ani tabulku nekoukám. Není důležité, jestli jsme první. Samozřejmě by bylo pěkné vyhrát Prezidentský pohár, nicméně jdeme od zápasu k zápasu. Takto to máme nastavené celou sezónu a funguje to. Play-off je ještě daleko. Nyní bude týden reprezentační přestávka a poté nás čeká dalších osm zápasů. Určitě na něj každý myslí, ale zabývat se jím začneme až po dvaapadesátém kole.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR