Jako Hertl nebo Dajcuk. Bakoš předvedl fintu mezi nohama a zářil: Nejhezčí trefa v kariéře

Date of publication Author

L i b e r e c – Byl to nejhezčí moment v utkání. Útočník Martin Bakoš převzal kotouč mezi kruhy, hůl si propletl mezi nohama a jako zkušený mazák zakončil pod víko. Tygři i zásluhou jeho příspěvku porazili doma Zlín ve 24. extraligovém kole 5:1 a navýšili náskok na čele tabulky.

Brankář Schwarz si utahoval z jeho čepele, která je prý zahnutá tak, že gólmani do poslední chvíle nevědí, kam puk vymrští. "Na tréninku s tím blbne celkem často," rozesmál se.

Dát gól s holí mezi nohama je možná nejtěžší finta vůbec. Bakoš si ji dovolil při ostrém zápase za stavu 2:0, kdy mu puk do středu hřiště parádně posunul Bulíř. A slovenský šikula nezaváhal.

"Zkusil jsem takovou srandu. Konečně mi tak taky něco spadlo," zubil se mezi partou novinářů. Svoji trefou napodobil Tomáše Hertla, jenž v NHL podobně skóroval do sítě New Yorku Rangers. Inspiraci ale prý hledal jinde: "Hertl šel přes osu, já to spíš udělal podobně jako Pavel Dacjuk."

Věděl si už předem, že blafák zkusíš?
To ne. Když už jsem byl kousek od branky, tak jsem za sebou cítil beka a věděl jsem, že se do forhendu nedostanu. Gólman byl navíc u tyčky, takže jsem zakončil takhle a naštěstí to padlo.

Dovolil by sis podobnou fintu i za jiného stavu, než bylo vedení o dva góly?
Nevím, těžko říct. Napadlo mě to až ve chvíli, kdy jsem byl u brány. Byla to spontánní reakce.

Radost z gólu. Marek Bakoš (vlevo) se podílel na triumfu nad Zlínem dvě góly.

Zkoušíš si na tréninku různé varianty zakončení často?
Jo, rád dělám tyhle srandičky. Takovýhle gól jsem dal ale naposledy snad někdy v juniorce.

Je to tvoje nejhezčí trefa v kariéře?
Určitě ano.

Zlín navíc hned poté vystřídal gólmany. Co sis v ten moment říkal?
Všiml jsem si toho, ale nijak jsem to neřešil. Asi to byla celková nepohoda. Neřekl bych, že jsem tím brankáře nijak zesměšnil, aby musel vystřídat.

Tvůj gól také zrcadlil pohodu, v jaké se celé mužstvo nahází, že?
Je hlavně super, že jsme znovu vyhráli. Jdeme zápas od zápasu. Liga je tak vyrovnaná, že se hodí každý bod.

V lize jsi naposledy skóroval v polovině října, ale tentokrát ses trefil dvakrát a sahal i po hattricku. Byl to dlouhý střelecký půst?
Měl jsem hodné suché období a konečně jsem to prolomil. Kluci pak za mnou chodili a říkali, že mi to budou házet, abych si dal třetí gól (smích). Škoda, ještě něco to tam mohlo padnout.

Slavná trojice aneb selská jízda