Jak na Nový rok, tak po celý rok, usmíval se Jan Holub po lupu na Slavii

Date of publication Author Petr Schultz

P r a h a – První utkání roku 2010 sehráli liberečtí Bílí Tygři na ledě pražské Slavie, kterou porazili 4:2. Na vítězství Libereckých měl zásluhu i obránce Jan Holub, který proti Pražanům vstřelil svou druhou branku v sezóně. „Jediné, co jsem chtěl, bylo trefit bránu. Nic víc, nic míň,“ popisoval defenzivní bek svou branku na 0:2.

Gratuluji ke třem bodům a ke vstřelené brance. Jak moc si ceníte vítězství nad Slavií?
Hrozně moc. My máme docela velikou marodku, Slavia taky, takže to byl takový urputný hokej se šťastnějším koncem pro nás.

Jak bys popsal Tvůj gól? To nebyla moc rána.
Nebyla. Kluci vybojovali puk, Radek Matějovský mi to přistrčil a já do toho plácnul. Kluci stáli před brankou a se štěstím to tam spadlo.

Jan Holub v sezóně 2 body (2+0)

Takže jsi nějak nemířil?
Jediné, co jsem chtěl, bylo trefit bránu. Nic víc, nic míň.

Co se stalo ve druhé třetině? Protože jste byli neustále pod tlakem.
Rozhodčí nás vyloučil na začátku druhé třetiny na čtyři minuty, takže jsme se hodně bránili. Slavia se dostala hodně do hry, celou třetinu nás válcovala a my jsme nebyli schopni zareagovat na jejich nápor. Můžeme být rádi, že druhá třetina skončila 2:1 pro nás.

Kdo byl hlavním strůjcem dnešního úspěchu?
Tero dnes chytal opravdu fantasticky. Slavia měla hodně šancí, několikrát tam byli její hráči sami před brankou, ale nedali. Dnes se k nám štěstíčko otočilo trošičku víc.

Bylo znát, že Slavii chyběl nejproduktivnější hráč extraligy Roman Červenka?
Určitě. Vždy když nastoupí a hlavně v té formě jakou měl, tak si s hráči dělá prakticky, co chce. Kdyby dnes třeba hrál, tak by dal tři góly nebo by na tři nahrál a mohl to být úplně jiný zápas. Naposled, když nás porazila Slavia doma, tak měl 3+1 a 1+3 a bylo po zápase.

Jak jste na tom byli se silami, protože v závěru zápasu to vypadalo, že už taháte za sebou nohy?
Trenér stáhl sestavu na tři lajny, protože v sestavě jako momentálně máme, se nedá nic dělat. Každé oslabení nás dostává vždy dolů a stojí nás to hrozně moc sil. Jsme rádi, že jsme dnešní zápas zvládli.

Je to pro psychiku lepší vstoupit do nového roku výhrou?
Určitě. Říká se jak na Nový rok, tak po celý rok. Kdyby tohle platilo, tak by to bylo super.

Díky za rozhovor Honzo a hodně štěstí v dalších zápasech.