Hned pětice Bílých Tygrů je v nominaci na MS do 18 let

Date of publication Author Martin Kadlec

Bílí Tygři si mohou vychutnat další důkaz o své úspěšné práci s mládeží. V konečné nominaci trenéra Jakuba Petra na světový šampionát hráčů do 18 let figuruje hned 5 libereckých hokejistů. Bílí Tygři tak mají v tomto mládežnickém reprezentačním výběru vůbec největší klubové zastoupení.

Filip Pyrochta v dresu A týmu
Mistrovství světa hráčů do 18 let se letos uskuteční od 17. do 27. dubna ve finské Lappeenrantě a české národní barvy budou hájit také mladí talenti z Liberce - brankář Vít Vaněček, obránci Filip Pyrochta a Tomáš Havlín a útočníci Jan Ordoš a Pavel Zacha.
Hned pět Bílých Tygrů se na vrcholném turnaji v reprezentačním dresu ještě nikdy nesešlo a jak dodává brankář Vít Vaněček, je to rozhodně výhoda: "Ve výběru jsou další 4 kluci z Liberce, vzájemně se povzbuzujeme a podporujeme. Dodává nám to pohodu. Pro Liberec je takové zastoupení rozhodně vynikající vizitkou." Vít Vaněček odchytal už loňskou sezónu v pozici reprezentační jedničky a ve stejné pozici může být i letos. "Zatím je to otevřené. Rád bych samozřejmě chytal, ale jisté to není. Nezbývá mi než bojovat...", dodává osmnáctiletý liberecký gólman.

Pavel Zacha
Zatímco u Víta Vaněčka, Filipa Pyrochty nebo Pavla Zachy není konečná nominace na MS až takovým překvapením, pro Tomáše Havlína a Jana Ordoše je to přinejmenším nečekaný bonus na konec úspěšné sezóny. "Do poslední chvíle jsem neměl nic jistého, ale přiznám se, že po posledním přípravném kempu už jsem věřil, že by to mohlo vyjít. Účast na mistrovství světa je vrchol, kam se v této kategorii můžu dostat," říká vyhlášený dříč a bojovník Jan Ordoš a zároveň dodává, že do Finska Česká "18" rozhodně nejede jen tak na výlet. "Máme silný tým a chceme uspět. Úspěch znamená zisk medaile. Víme, že to nebude jednoduché. Kanada, USA, Švédsko i domácí Fini jsou asi většími favority než my. Ale jak už jsem řekl, i my máme silný tým."

Šikovné zakončení Jana Ordoše v dorosteneckém extraligovém zápase proti Slavii.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Nominace pěti našich dorostenců na vrcholný turnaj sezóny osmnáctiletých hokejistů je především odměnou jak hráčů, tak trenérů za dlouhodobou práci v klubu a také odrazem úspěšné sezóny starších dorostenců, kteří získali mistrovský titul. 5 hráčů na vrcholné akci v jednom reprezentačním výběru jsme v klubu doposud ještě neměli a jde o ojedinělý úspěch. Je skvělé, že kluci získají další nedocenitelné zkušenosti, ke kterým by se v klubu nemohli dostat a mohou se tak dále posunout ve svém sportovním i lidském růstu. Mohou tak následovat své předchůdce a pokornou a tvrdou prací zúročit tyto „dílčí“ úspěchy při přechodu do dospělého hokeje. V A týmu mladé, agresivní a vyspělé hráče potřebujeme, odchovance obzvláště. Pavel Zacha již ukázal možnou cestu. Všichni jsou stále na začátku a každý úspěch je dobrou motivací do další tvrdé práce. Přeji všem úspěch osobní i týmový. Případná medaile z mistrovství světa by byla další radostí libereckého hokeje.“

Kompletní nominace U18:

Brankáři: Vaněček Vít (Bílí Tygři Liberec), Vladař Daniel (Rytíři Kladno), Vejmelka Karel (HC ČSOB Poj. Pardubice)
Obránci: Mikliš Ondřej (HC Sparta Praha), Ščotka Jan (VHK Vsetin), Rašner Alex (HC Olomouc), Zbořil Jakub (HC Kometa Brno), Pyrochta Filip (Bílí Tygři Liberec), Mašín Dominik (HC Slavia Praha), Havlín Tomáš (Bílí Tygři Liberec)
Útočníci: Švarc Milan (HC Plzeň 1929), Vopelka Lukáš (Örebrö), Kaše David (Piráti Chomutov), Karabáček Václav (Gatineau Olympiques), Vrána Jakub (Linköping HC), Zacha Pavel (Bílí Tygři Liberec), Kuťák Filip (HC Vítkovice Steel), Ordoš Jan (Bílí Tygři Liberec), Špaček Michael (HC ČSOB Poj. Pardubice), Veselý Radek (Piráti Chomutov), Černoch Jiří (HC Sparta Praha), Pastrňák David (Södertalje), Chlapík Filip (HC Sparta Praha)

Vít Vaněček

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu