HC Rabat Kladno – předposlední prověrka!

Date of publication Author Jan Mráček

Předposledním utkáním před startem extraligové sezóny, do které si Bílí Tygři z Liberce vytyčili jako cíl postup do play off, bude utkání na domácím ledě s hokejisty HC Rabat Kladno. Tento osudový sok ze středočeského kraje se s domácími v loňském ročníku extraligy pral o postup do vyřazovacích bojů. Nakonec se však, po dramatickém závěru celé soutěže, z tohoto postupu radovali hokejisté Plzně.

Snad žádné dva týmy nemají v posledních letech tolik společného jako právě HC Rabat Kladno a HC Bílí Tygři. Před dvěma lety se utkali v baráži extraligy a houževnatí Bílí Tygři se nakonec z postupu radovali. O rok později někteří z hráčů Bílých Tygrů pomáhali Kladenským k návratu do nejvyšší soutěže a nakonec v minulém ročníku extraligy v utkání těchto dvou týmů, pro domácí definitivně padl vytyčený cíl postupu do play off, když na domácím ledě nedokázali Kladno porazit.

V nové sezóně, která již klepe na dveře všech hokejových stadionů a arén, bude boj o play off neméně náročný než v sezónách minulých. Všechny týmy posílily a v případě plánované výluky NHL se bude v naší nejvyšší soutěži opravdu na co dívat.

Přípravné období vrcholí a předposledním soupeřem, který prověří sílu domácích, jsou hokejisté HC Rabat Kladno. Tým v letní přestávce posílil. Skutečný úlovek se mu povedl v podobě podepsání smlouvy s útočníkem Pavlem Paterou, který bude v útoku hrát se svým „dvojčetem“ Martinem Procházkou. Patera si v dosavadních deseti odehraných přípravných zápasech připsal deset bodů do kanadského bodování za dvě branky a šest asistencí. Martin Procházka je na tom, co se bodování týče, o poznání lépe. Jeho bilance z deseti zápasů je 6+1. Nejlépe střílejícím hráčem Kladna je pak Martin Frolík (7+5). Dalšími posilami Středočechů, které povede do nové sezóny s kapitánským „céčkem“ na dresu opět Josef Zajíc, jsou David Hájek, Patrik Fink, Tomáš Kolafa a Jiří Jelínek. Na odchodu jsou Jan Kruliš, Roman Chatrnúch a Bořek Sláma. V případě stávky v NHL posílí Středočechy bratři Tomáš a František Kaberlovi.

Co se produktivity v týmu domácích týče, tak se daří jak letním posilám Bílých Tygrů, tak i kmenovým hráčům. Čtyři vstřelené branky mají na svém kontě Rataj a Novák, po třech pak Tomajko, Klimenta a Moravec. Ze dvou přesných zásahů do branky soupeře se mohou radovat Vaic, Čermák a Plodek. Zatím se domácím proti svým extraligovým sokům dařilo. Porazili Znojmo, Pardubice a Litvínov, prohráli pouze se Slavií. Zda se potvrdí forma domácích, se dozvíme v úterý v 18 hodin ve Svijanské Aréně. Jak říká trenér Josef Paleček: „Teprve v posledních dvou utkáních se dozvíme, jak na tom doopravdy jsme“.

Sestavy v posledních zápasech

Kladno (sestava v předposledním zápase v K.Varech): Orct - Vratislav Čech, Kasík - Ševc, Evan - Špelda, Zeman - Kolafa, Jelínek - Klimt, Gardoň, Hořava - Kysela, Patera, Martin Procházka - Horna, Zajíc, Huml - Havel, Kalla, Martin Frolík - Pazourek

Kladno (soupiska v posledním zápase v Pardubicích): Kopřiva - Vr.Čech, Evan, Jelínek, Kasík, Kolafa, Ševc, Špelda, Zeman - Frolík, Gardoň, Havel, Horna, Hořava, Huml, Kalla, Klimt, Kysela, Patera, Procházka, Zajíc

Bílí Tygři: Hnilička - Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Holub, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek

Přípravné zápasy Kladna

Kladno odehrálo dvanáct přípravných utkání. První porážku utrpělo až v pátém zápase od prvoligového Chomutova. Jinak Rabat osmkrát zvítězil, když si připsal i cenný skalp Sparty, jednou remizoval a třikrát prohrál - kromě Chomutova ještě dvakrát nestačil na Pardubice. Bílí Tygři z třinácti utkání devětkrát vyhráli, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli.

Kladno - Karlovy Vary 4:2
Kladno - Kadaň 7:0
Kladno - M. Boleslav 2:2
Beroun - Kladno 1:7