Finální bitva základní části, Šelmy přivítají Mladou Boleslav

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Poslední zápas základní části je na programu v neděli. Do liberecké Home Credit Arény přijede rival z Mladé Boleslavi, bruslařský klub si již na úkor Liberce sice zajistil postup do předkola, jasným favoritem však nebude.

BK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští v letošní sezóně ze tří duelů porazili Tygry pouze jednou a to na domácím ledě 3:1. V Home Credit Aréně Severočeši zvítězili 2:1 v prodloužení, ve středních Čechách poté 4:3 na samostatné nájezdy, avšak podle statistik se Středočechům daří více právě na hřištích soupeřů, v této dovednosti jsou v celé extralize s 36 vybojovanými body mimo ŠKOENERGO Arénu již pátí.

Střetnutí s Boleslaví jsou plné soubojů

V 51. kole přivítali Bruslaři na domácím ledě Vítkovice. Souboj devátého celku s desátým byl hodně vyrovnaný, a rozhodnout o přídělu bodů tak muselo až prodloužení. V tom byli úspěšnější Ostravané a zásluhou Michaela Vandase, si mohli připsat dva body. Boleslavští naopak nedokázali v posledním utkání základní části před svými fanoušky odčinit předchozí prohru s Kometou, na kterou nestačili poměrem 0:2.

V klubových statistikách jsou nejvýše postavený exliberecký Tomáš Klimenta, který se letos prosadil již třináctkrát a k tomu ještě šestadvacetkrát asistoval a David Výborný, ten si připsal o dva góly méně, ale za to o dvě gólové přihrávky více. Trojici doplňuje Milan Mikulík, který má o dvanáct bodů méně než předchozí dvojice.

Mezi třemi boleslavskými tyčemi se vystřídalo hned pět maskovaných mužů. Nejvytěžovanější je dvojice Martin Růžička - David Rittich, první jmenovaný si připsal 90,7 % úspěšnost zásahů a průměr 2,7 obdržené branky na zápas, jeho kolega poté 89,2% úspěšnost a průměr 3,15 obdrženého gólu.

Útočníci:

Tomáš Klimenta     39 (13+26)
David Výborný      39 (11+28)
Milan Mikulík      27 (11+16)

Obránci:

Mitja Robar        26 (7+19)
Matěj Stříteský    21 (10+11)

Brankáři:

Martin Růžička    (1378 minut) 2,66 branky na zápas/úspěšnost 90,69%
David Rittich     (1218 minut) 3,15 branky na zápas/úspěšnost 89,17%
Roman Málek       (224 minut) 2,68 branky na zápas/úspěšnost 91,15%
Michal Valent     (186 minut) 3,23 branky na zápas/úspěšnost 89,13%
Jan Růžička       (95 minut) 5,05 branky na zápas/úspěšnost 84,31%

Tygři v minulém kole definitivně přišli o play-off, avšak to hodnotu následujícího duelu určitě nesníží ba naopak. Právě Mladá Boleslav totiž šelmy odsunula až na nepostupovou 11. příčku.

Duel s karlovarskou Energií, který byl naplánován v rámci 51. kola Tygři nezvládli úplně podle jejich představ. Nechali totiž Západočechy skórovat hned pětkrát, zatímco sami udeřili pouze dvakrát, což vyústilo v nulový příděl bodů a rozuzlení zápletky o postupujících týmech.

Jánko Lašák patřil po celou sezónu k největším oporám týmu

Liberecké produktivitě v celé sezóně velil mladíček Tomáš Filippi, který má na svém kontě před posledním střetnutím 38 bodů za 15 branek a 23 asistencí. Druhé místo v klubových statistikách obsadil Petr Vampola za 14 přesných tref a 17 přihrávek, trojici nově doplňuje také Martin Bakoš, slovenský útočník prozatím skóroval desetkrát a jedenáct gólových akcí založil.

O jedničce snad nemohlo být po celou sezónu jistěji jistěji, Ján Lašák se svými výkony nominoval do reprezentace i mezi nejlepší gólmany v extralize. Jeho průměr obdržených branek na zápas je 2,31 a úspěšnost zákroků více jak 92,1 %. Liberečtí však mají i na postu druhého gólmana velkou jistotu. Vít Vaněček sice naskočil pouze do dvou soutěžních duelů, ale v těch si připsal neskutečnou 94,3% úspěšnost a průměr 1,50 branky na zápas.

Útočníci:

Tomáš Filippi       38 (15+23)
Petr Vampola        31 (14+17)
Martin Bakoš        21 (10+11)

Obránci:

Radim Šimek         23 (10+13)
Ondřej Vitásek      10  (5+5)

Brankáři:

Ján Lašák       (2675 minut) 2,31 branky na zápas/úspěšnost 92,13 %
Vítek Vaněček    (120 minut) 1,50 branky na zápas/úspěšnost 94,34 %
Marek Schwarz    (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,22 %

Historická bilance v základní části ELH