Filip Pešán: Když to v Brně zvládnou rozhodčí, uvidíme parádní zápas s velkým nasazením

Date of publication Author Redakce

Je to tady! Roztáčejí se kola nového ročníku hokejové extraligy. Celkem jich bude 52. Hned v tom prvním se Bílí Tygři představí v ožehavém duelu na ledě brněnské Komety. Nic nenechávají náhodě a do jihomoravské metropole proto vyráželi už s jednodenním předstihem a také s podrobným teoretickým rozborem hry soupeře. „Kometa má letos tým, který bude rozhodovat v přesilových hrách, pokud se ale bude hrát větší část zápasu 5 na 5, vím, že můžeme vyhrát“, říká hlavní trenér Filip Pešán.

Dlouhé přípravné období i ostré zápasy v rámci Champions Hockey League jsou za vámi. S jakou náladou míříte k prvnímu extraligovému duelu?
Přiznám se, že se už velmi těším, až se to rozjede. A hráči jsou na tom stejně. Atmosféra v kabině je hodně bojovná. S extraligou jsou samozřejmě spojována velká očekávání a první zápas je pokaždé něčím trochu speciální, i když o osudu sezóny se v něm nerozhoduje. Jsem rád, že máme za sebou povedené přípravné období, ve kterém se hráčům vyhýbala zranění. Na extraligu jsme dobře připravení!

V utkáních CHL jste se prezentovali hodně rychlou a hlavně důraznou hrou plnou osobních soubojů. Přenesete tento styl i do extraligy?
Máme to v úmyslu. Chceme, aby se na naši hru dobře dívalo. Aby bavila naše fanoušky i další diváky. Navíc tento fyzický hokej je pro soupeře nepříjemný a nám může přinést potřebný úspěch. Jsme zvědaví na to, jaký sudí nastaví „metr“. Srpen nám nabídnul zajímavé srovnání. Rozhodčí v Champions League nechali hru plynout, tempo zápasu bylo vysoké a hra tvrdá. Tak jak to má být. Poměr vyloučení byl v těchto zápasech podobný 5:4 i méně. Ovšem v ostatních přátelských utkáních s českými týmy a rozhodčími byly vyloučení v poměru 11:11 nebo 10:6. Takto hrajete vlastně polovinu zápasu ve čtyřech a stejně je na tom soupeř. Zápas tím naprosto ztratí tempo a hráči se bojí hrát. Uvidíme už zítra v Brně. Pokud bude mít hra spád, vím, že můžeme vyhrát a uvidíme parádní hokej.

Nebudete tým přece jen nabádat k větší obezřetnosti v osobních soubojích?
Budu je nabádat, aby hráli čistě. To ano. Ale také důrazně a tvrdě. Jinak to nejde a jiný není ani současný trend světového hokeje. Náš tým je postavený na fyzické hře, rychlosti a důrazu. Samozřejmě vyvarovat se vyloučení je v dnešním hokeji klíčové. Navíc Kometa má letos tým, který bude rozhodovat v přesilových hrách. Při rozboru jejich přípravných zápasů jsme si všimli, že na to docela sázejí. Chodí si pro fauly. Bohužel ve většině případů rozhodovali rozhodčí v jejich prospěch. Ustát tlak zaplněných brněnských tribun a zároveň i od trenéra Hadamczika musí být pro rozhodčí náročné.

Filip Pešán

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu