Farma v Benátkách i s několika Tygry v sestavě postoupila do čtvrtfinále play-off

Date of publication Author Dominik Jakubec

Zatímco extraliga k play-off teprve směřuje, v první lize jsou vyřazovací boje již v plném proudu. A o důvod k radosti se hned postarala farma v Benátkách nad Jizerou, která sice v základní části kontrolovala jistotu postupu až v posledních kolech, ovšem předkolem prošla velmi sebejistě, když v sérii zvítězila přesvědčivě 3:0 na zápasy.

V předkole play-off první ligy narazila naše benátecká farma jako devátý tým základní části na osmé Litoměřice. S tímto týmem měly Benátky v sezoně dosud vyrovnanou bilanci 2:2, ta ale ve vyřazovací části vzala velmi rychle za své.

Už dvě utkání na ledě soupeře tým v současnosti vedený Milanem Černým zvládl a do čtvrtečního třetího zápasu si vezl výhodu mečbolu, který pak také hned proměnil. S gólmanem Vítkem Vaněčkem za zády šly už ve čtvrté minutě Benátky do vedení, a přestože Litoměřice brzy srovnaly, Vít Jonák poslal na konci úvodní dvacetiminutovky svůj tým zpět do vedení a v závěru pečetil na konečných 3:1.

Vít Jonák

„V play-off nebo vůbec obecně je jedno, kdo góly dává, nebo kdo na ně přihrává. Měl jsem štěstí, že mi to tam napadalo, ale to není vůbec podstatné. Důležité je, že jsme dokázali ubojovat sérii a vyhrát,“ zářil hrdina celé série Vít Jonák po skončení utkání štěstím.

Nyní už se Benátečtí mohou v Liberci připravovat na čtvrtfinále play-off, zatím však neznají soupeře. O tom se rozhodne až po skončení druhého předkola, kde aktuálně Ústí nad Labem vede nad Kadaní 2:1 na zápasy. Pokud sérii dotáhne, čekaly by Benátky České Budějovice, v opačném případě pak Piráti Chomutov.

„Podle mě to je z hokejového hlediska úplně jedno. Asi bych si možná víc přál Budějovice, kvůli atmosféře, co panuje na jejich stadionu, takže si myslím, že by série s nimi byla super,“ komentoval Vít Jonák. Ať tak či onak, s jistotou se bude jednat o soupeře, který si myslí na baráž o postup do extraligy.

Zároveň připomínáme, že i na čtvrtfinálové duely naší farmy mají permanentkáři vstup ZDARMA, běžné vstupné bude stanoveno na 80 Kč. Přijďte Benátky nad Jizerou podpořit!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR