Extraliga jede dál! Pod Ještěd míří lídr z Třince

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Po ruském Chanel One Cupu se do liberecké Home Credit areny vrací extraliga. Liberec vyzve lídra tabulky z Třince, kterého na venkovním hřišti dokázal porazit. Premiéra v libereckém dresu navíc čeká Jaroslava Balaštíka. Jak se zkušenému matadorovi povede, se ukáže v pátek. Úvodní buly je naplánováno netradičně na 17 hodin!

HC Oceláři Třinec

Oceláři prožívají vskutku perfektní sezonu. Z 30 zápasů prohráli v základní hrací době jen v šesti případech a zdá se, že v souboji s rivalem z Litvínova mají navrch. Třinec má na svém kontě 66 bodů a momentálně se vyhřívá na samotném čele extraligové tabulky.

Třinecká opora v brankovišti Šimon Hrubec

Souboj o první extraligovou příčku byl od prvního kola přetahovanou. V posledních čtyřech zápasech však Třinečtí získali na Chemiky 6 bodů a dostali se tak do trháku. Před reprezentační pauzou si Oceláři poradili nejen se soupeřem z Litvínova, ale i s týmy, které bojují s Libercem o play-off.

Kromě nejlepšího útoku ligy se na severu Moravy mohou pyšnit také svojí nedobytnou defenzivou, kterou výborně diriguje Šimon Hrubec. Třinecký gólman kraluje většině brankářských statistik a hlasitě si říká místo v české brance třeba i na světovém šampionátu, který se v květnu uskuteční v Praze.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky: hcocelari.cz
Stadion: Werk Arena (5 200 diváků)

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Asistent trenéra: Václav Varaďa
Trenér brankářů: Jaroslav Kameš
Vedoucí mužstva: Jaroslav Kameš

Útočníci:

Erik Hrňa         28 (17+11)
Jiří Polanský     25 (8+17)
Martin Adamský    24 (14+10)

Obránci:

Vladimír Roth     27 (8+19)
Marek Trončinský  14 (2+12)

Brankáři:

Šimon Hrubec   (1409 minut) 1,58 branky na zápas/úspěšnost 93,82%
Peter Hamerlík (397 minut) 2,42 branky na zápas/úspěšnost 89,87%

Liberečtí hokejisté se od začátku soutěže pohybují v neklidném středu tabulky, po předních příčkách tak musejí Tygři hledět i dozadu. Liberec je se ziskem devětatřiceti bodů na devátém místě a brání se náporu týmů ze Zlína, Mladé Boleslavi, či Karlových Varů.

Prosadí se Jaroslav Balaštík hned v prvním startu za Liberec?

Před reprezentační pauzou však Liberec předváděl dobré výkony a v souboji s hradeckým Mountfieldem dokonce dokonal trojzápasovou šňůru bez porážky, která bohužel pro klub z Podještědí skončila hned v následujícím utkání ve Zlíně. Tam sice Tygry poslal do vedení Vampola, Berani ale ve druhé třetině zápas převrátili na svoji stranu a těsný náskok udrželi úřadující mistři až do konce.

Tygří útočné řady posílil během reprezentační přestávky zkušený útočník Jaroslav Balaštík. Trojnásobný král střelců má podle slov generálního manažera Ctibora Jecha zvýšit libereckou produktivitu a efektivitu zakončení, kterou v letošní sezoně drží na vysoké úrovni především Tomáš Filippi. Jak se povede nejen Balaštíkovi s Filippim, uvidíme v pátek. Napínavé střetnutí s lídrem extraligové tabulky začíná netradičně již v 17 hodin.

Útočníci:

Tomáš Filippi      21 (7+14)
Martin Bartek      19 (10+9)
Petr Vampola       16 (10+6)

Obránci:

Radim Šimek        12 (5+7)
Martin Škoula       7 (2+5)

Brankáři:

Ján Lašák       (1451 minut) 2,32 branky na zápas/úspěšnost 92,77 %
Marek Schwarz   (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,31 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Oceláři Třinec