Dominik Lakatoš: Na odstoupení ze zápasu jsem vůbec nepomýšlel

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Po ostrém střetu Dominika Lakatoše s Romanem Szturcem to již vypadalo, že by se zpět do hry mladičký útočník šelem nemusel vrátit. Nicméně hokejista oblékající dres s číslem 31 dokázal, že má opravdu tuhý kořínek. Nejenže se znovu nastoupil, dokonce postaral o zřejmě rozhodující moment střetnutí, když v padesáté minutě dorazil za Kantora Šimkovu dělovku od modré čáry.

Jak bys zhodnotil utkání s Vítkovicemi?
Byl to bezesporu nesmírně náročný a vyhrocený zápas. Jsme rádi, že jsme ho zvládli a dokázali zvítězit. Tři body nás těší o to víc, že jsme si dokázali udržet desetibodový náskok na čele.

V závěru první třetiny si inkasoval tvrdý hit, jak bys tuto situaci popsal?
Jel jsem pro kotouč k mantinelu. Chtěl jsem vyhrát souboj, ale protihráč mi v cestě nechal nohu a trefil mě přímo pod koleno. Zabolelo to, nicméně musel jsem to překousnout. V druhé části se mi podařilo vrátit zpátky do utkání.

Dominik Lakatoš v péči domácího lékaře
S Dominikem Lakatošem to na konci úvodní třetiny nevypadalo vůbec dobře

Připadalo v úvahu, že bys ze zápasu odstoupil?
O tom jsem ani na moment nepřemýšlel. Chlapi se o mě postarali dobře. Bolavé místo jsme zaledovali, což pomohlo. Po přestávce jsem již hrál.

Určitě tě tvoje branka o to víc těší, když to byl zřejmě rozhodující moment utkání?
Velmi si jí cením. Hrát s vedením 1:0 je pokaždé velmi složité, ale naštěstí jsme to zvládli. Jsme rádi, že Jánko má na svém kontě další nulu a že jsme vybojovali tři body.

Sezóna dospěla do své finální fáze. Vyrovnané zápasy se hrají téměř se všemi soupeři, jak to vnímáš osobně?
Musíme jít i nadále zápas od zápasu. Posouváme se blíž a blíž konci soutěže. Samozřejmě každé střetnutí je velmi vysilující, ale na druhou stranu je jenom a jenom dobře, že takovéto zápasy můžeme hrát již teď. Skvěle nás připravují na play-off.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR