Do Liberce přichází trenér s výraznou osobností a razantním stylem

Date of publication Author Martin Kadlec

Bílí Tygři Liberec jsou prvním extraligovým týmem, který v aktuální sezóně sáhl k výměně trenéra. Pavla Hynka dnes vystřídal kouč Rostislav Čada, jehož posledním působištěm byl tým KHL Slovan Bratislava.

Zkušený trenér má dva tituly mistra Slovenska a tříletou zkušenost z KHL, ovšem liberecké angažmá je teprve jeho třetím v české nejvyšší soutěži. S vedením Bílých Tygrů se domluvil na kontraktu do 30. 4. 2015.

„Jednání bylo velmi krátké a konkrétní. Vedení libereckého klubu mě kontaktovalo poprvé toto pondělí,“ prozrazuje šedesátiletý kouč a netají se ani s cíli, které před ním stojí. „Přišel jsem pracovat a dosáhnout ve své práci ve spolupráci s hráči a realizačním týmem toho nejlepšího výsledku a výkonu. Tým se nenachází v úplně dobrém rozpoložení a je mým a ve spolupráci s hráči naším společným úkolem tuto situaci zlepšit.“

Rostislav Čada přicestoval do Liberce dnes ráno a hned se ujal vedení tréninku. Složení jeho realizačního týmu zůstává beze změn. Asistenty Rostislava Čady jsou Milan Černý a trenér brankářů Martin Láska.

Ctibor Jech

Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Rostislav Čada je velmi zkušený trenér s výraznou osobností a velmi razantním stylem. Jsme přesvědčeni, že náš kádr má dostatečnou kvalitu a věříme, že pro tým bude příchod nového trenéra dobrým impulsem k další práci. S Rostislavem Čadou jsme podepsali smlouvu do konce této sezóny. Nicméně stále razíme cestu dlouhodobé a koncepční spolupráce na trenérských postech a proto jsme už nyní předjednali, že po novém roce budeme mluvit o jeho případném dalším setrvání u Bílých Tygrů.“

Profil:
Rostislav Čada začínal s hokejem ve svém rodném Brně a za svůj mateřský klub ZKL Brno poprvé nastoupil i v nejvyšší Československé hokejové soutěži. V klubu z moravské metropole pak zůstal po většinu své hráčské kariéry s výjimkou „vojenské služby“ v Dukle Jihlava a posledních sezón ve Žďáru nad Sázavou.
Trenérskou kariéru zahájil Čada v roce 1984 jako trenér mládeže v Brně. Brzy ale přešel k dospělým kategoriím a první profesionální angažmá přišlo ve švýcarském klubu HC Ascona. V roce 1995 se Rostislav Čada přesunul do předního švýcarského klubu HC Ambri-Piotta, kde nejprve působil jako asistent a později i jako hlavní trenér tamního A týmu. Úspěšné angažmá ve Švýcarsku ukončil v sezóně 2002/2003 a následoval návrat do Česka, konkrétně do prvoligové Třebíče. Zde setrval pouze jednu sezónu a poté přijal nabídku extraligové Plzně. Zdejší angažmá ale nemělo dlouhého trvání. Ještě v téže sezóně se Čada ujímá trenérského žezla v tehdy druholigovém Brně.
V následujících třech letech působí Rostislav Čada v Klotenu, Slovanu Bratislava, Brně a v Košicích, aby se v roce 2007 znovu vrátil do Ambri-Piotta. Další dva roky strávil už zkušený kouč na lavičce HC Košice a byly to velmi úspěšné roky. Tým z východu Slovenska totiž vybojoval dva mistrovské tituly v řadě. Poté následovala nabídka z KHL. Čada se ujal Avantgardu Omsk. Poslední dvě sezóny pak strávil na lavičce dalšího týmu KHL Slovanu Bratislava.

Slavná trojice aneb selská jízda