Do Home Credit Arény zavítají páteční výhrou posílení Bruslaři, dokáží si s nimi Tygři poradit?

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Náročný los závěrečné čtvrtiny soutěže přisoudil Tygrům dalšího nelehkého protivníka. Do Home Credit Arény přijede Mladá Boleslav. Pátý celek tabulky má navíc šelmám rozhodně co oplácet. V posledních dvou velmi vyrovnaných přestřelkách totiž získali všechny body právě Liberečané.

Středočeši ale potřebují uspět i kvůli udržení své páté pozice. Na sedmou příčku mají sice sedmibodový náskok, nicméně poslední kola soutěže bývají vždy velmi zrádná, čehož si jsou svěřenci trenérů Františka Výborného a Mariána Jelínka vědomi.

Pacovský ujíždí na Schwarze

Obrovská rivalita

Každé utkání libereckých Tygrů s mladoboleslavskými Bruslaři má společný poznávací znak. Po celých šedesát minut, nehledě na skóre, je k vidění tuhá a velmi vyhecovaná bitva. Podobně jako hráči ji navíc prožívají i fanoušci na tribunách, tudíž je domácí prostředí obrovskou výhodou.

Šelmám se letos dvakrát podařilo Středočechy porazit. Při úvodním vzájemném střetnutí ročníku ale dominovali ve ŠKOENERGO Aréně domácí, když smečku vyvedeným výkonem přehráli 3:1. Nicméně v rámci osmnáctého kola si již Liberečané duel podmanili, když před vlastním publikem zdolali Bruslaře v divoké přestřelce 6:4. V třetím střetnutí přijeli Tygři do Mladé Boleslavi s cílem prodloužit úspěšnou sérii na devět vítězství v řadě. To se jim zásluhou výborné úvodní třetiny konečným výsledkem 5:3 podařilo.

Petr Jelínek v souboji s Rittichem

Rychlým kvapem k play-off

S přibližujícím se koncem základní části jsou téměř všechny zápasy velmi vyrovnané. Jinak tomu nebude ani tentokrát, jelikož Tygři potřebují body k udržení první příčky extraligové tabulky. Mladoboleslavští, jak již bylo řečeno, bojují o čtvrtfinále.

Oba týmy ale vstoupí do klání v rozdílném rozpoložení. Šelmy v pátečním podvečeru narazily na Hradec Králové. Dokázaly si vytvořit stejně šancí jako jejich soupeř, nicméně zabránit nejvyšší porážce letošní sezóny nedokázaly. Východočeši zvítězili vysoko 5:1. Zápas navíc nedochytal zkušený Ján Lašák, který i nadále zůstává v péči lékařů.

Hokejisté z města automobilů naopak vyzráli na rozjetý Zlín. Vítězný gól vsítil ve dvaadvacáté minutě Tomáš Hyka. Výborným výkonem se prezentoval i brankář David Rittich. Strážce mladoboleslavské svatyně zastavil hned dvacet z jednadvaceti pokusů Ševců.

Doma je doma

O tom, že domácí prostředí je pro všechny týmy výhodou není pochyb. U Tygrů to ale platí téměř dvojnásob. V letošním ročníku je dokázala v Home Credit Aréně předčit pouze Olomouc (0:1) a Plzeň (4:5 po samostatných nájezdech). Od 1. listopadu navíc mají svěřenci trenéra Filipa Pešána stoprocentní úspěšnost.

Chybět však zřejmě bude Ján Lašák, který v posledních šesti domácích duelech inkasoval pouze tři branky! Na to, jak zajímavé střetnutí dopadne, si budeme muset počkat do nedělních šestnácti hodin.