Děkuju klukům za vychytanou nulu, řekl Michal Fikrt

Date of publication Author Jiří Veverka

L i b e r e c - První nulu si v extraligovém utkání v dresu Bílých Tygrů připsal proti Lvům Michal Fikrt. Osmnácti úspěšnými zákroky pomohl Liberci ke třem bodům. Vítěznou branku vsítil Petr Šachl, který si tak dal hezký dárek ke třicátým narozeninám. Po pětiměsíční pauze se do hry dostal Václav Pletka, který již doléčil zranění kolene.

Zápas proti Lvům zvládl na jedničku v tygří kleci Michal Fikrt. Připsal si na své konto první vychytanou nulu, a pomohl tak Liberci osmnácti úspěšnými zákroky ke třem bodům. „Abych pravdu řekl, tak tu nulu vůbec neřeším. Pro mě je důležité, že jsme získali tři body. A to, že náš tým nedostal branku je zásluha všech kluků, a tímto bych jim chtěl za to moc poděkovat.“ V dnešním zápase se Tygrům po delší pauze podrařilo skórovat v přesilových hrách, které rozhodly zápas. „My jsme na tom v poslední době hodně zapracovali, protože nám to tam vůbec v těch přesilovkách nepadalo. Já jsem strašně rád za to, že jsme to v prostřední části zlomili, a že nám to tam konečně padlo.“

V loňském roce působil Michal Fikrt právě v Ústí, a tak dnes mohl zhodnotit výkon svého předešlého zaměstnavatele. „Já si myslím, že první třetina se jim poměrně povedla. Měli tam několik nebezpečných momentů. Ale ve druhé třetině jsem si připsal snad pouze dva zákroky, a v té poslední jsme si v kabině řekli, že nedostaneme branku, což se nakonec povedlo, a jsem za to vděčný.“ Dnešní utkání začínalo již v 15:00, což ale nezpůsobilo domácímu brankáři žádné výraznější problémy. „Tak já jsem jedině nadával na to, že jsem se nevyspal po obědě, protože usnout v jedenáct hodin je dost náročné. Ale když člověk přijde do kabiny, tak už potom neřeší, v kolik zápas začíná.“

Domácí forvard a oslavenec Petr Šachl vstřelil vítěznou branku, což mu udělalo velkou radost. „Tak určitě je to příjemné. Je to pro mě taková třešnička na dortu.“ Zápas ale nebyl po celou dobu pro Tygry jednoduchou záležitostí. „Hosté k nám přijeli s tím, že nemají co ztratit. Hráli velmi dobře ze zajištěné obrany. V úvodní třetině jsme chtěli dát nějakou tu branku, ale to se nám nakonec nepodařilo a nechali jsme je ve hře. Myslím, že rozhodujícím momentem byly ty dvě slepené branky v přesilovce.“

Velmi dobrý výkon podal hostující gólman, který dělal domácím hráčům viditelné problémy hlavně v první části hry. „Určitě. Zachytal výborně. Vyslali jsme na něj velké množství střel a pochytal valnou většinu z nich.“ Po úvodní části svítil na ukazateli skóre stav 0:0, a tak domácí Tygři nemohli být spokojeni. „V kabině jsme si řekli, že hrajeme dobře, a že musíme být trpěliví. Což se nám nakonec povedlo. První branka přišla, a přidali jsme i další.“

Po více než pětiměsíční pauze se na hřiště dostal Václav Pletka. Byl to pro něj povedený zápas. Připsal si jednu asistenci a dohrál celé střetnutí bez zdravotních problémů. „Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoci. Snažil jsem se zatížit koleno a zkusit co vydrží, protože na tréninku to nikdy není stejné jako při extraligovém zápase. Nečekal jsem, že se dostanu na led tak často, ale když se zranil Václav Nedorost, tak mi trenér řekl, abych šel do první pětky. Jsem rád, že se mi naskytla příležitost, a že nám tam ta branka spadla.“ Hned v prvním střídání se dostal Václav Pletka do potyčky s hostujícím Davidem Pojkarem a dostal dvouminutový trest. „Tak je to pravda. Hned v prvním střídání jsem si chtěl vyzkoušet, jestli koleno drží. Pojkar tam ke mně přijel, dal mi ránu do hrudi, tak jsem mu ji vrátil a sudí nás vyloučil.“

Domácí forvard měl původně sehrát pouze pár minut ve čtvrté pětce, ale nakonec musel zaskočit za zraněného Nedorosta. „První třetinu jsem si otestoval, jestli koleno ten zápřah vydrží. Poté když mi trenér řekl, že mám jít do první pětky, tak jsem si říkal, že budu muset chodit dříve střídat, abych se nezatavil. Člověk na hřišti vydrží sotva minutku, a poté už tahá nohy, když není natrénováno. Zápasové manko je znát. Myslím, že bude trvat ještě dlouho, než si zvyknu na zápasovou zátěž.“

Díky za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu