David Krejčí: Konec zápasu nikdy nezapomenu

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Velká pozornost byla už před utkáním Tygrů s Bostonem směřována k československé dvojici David Krejčí – Zdeno Chára. Oba hráči také byli ihned po utkání obklopeni novináři. Jejich výpovědi a postřehy z libereckého utkání Vám přinášíme i my v tomto článku.

David Krejčí se krátce po utkání dostal do obležení novinářů, pro které zhodnotil zápas. „Liberec má kvalitní mužstvo, což jsme věděli a dvě třetiny se drželi, byli nepříjemným soupeřem. Pak jsme se ale rozstříleli a dopadlo to pro ně špatně,“ povídal spokojený útočník v šatně Bruins. Jednoznačný výsledek nabízí otázku, zda lze porovnávat českou extraligu s NHL. Do přímé konfrontace se ale český forvard ve službách Medvědů moc pouštět nechtěl. „Těžko říct, jestli to vypovídá o rozdílu mezi NHL a extraligou. V NHL jsou více promyšlené a rozebrané všechny herní prvky a situace. Oslabení, přesilovky, bránění nebo zakládání útoku. Liberci dnes zůstávali ve formacích díry, hlavně uprostřed a u mantinelů. To by v NHL vůbec nešlo. Snadno jsme pak procházeli do útočného pásma a měli čas na rychlou kombinaci a střelu. Myslím, že bruslařsky a fyzicky na tom byli dobře, ale hlavní byl rozdíl v herním systému,“ všiml si Krejčí.

Boston se rozjížděl pomaleji, třetí třetinu už ale dominoval a nakonec vyhrál 7:1, za rostoucím výkonem během duelu stojí podle Davida kouč Claude Julien. „Trenér nemá rád, když vedeme a pak to třeba trochu podceníme. Takže jsme chtěli vyhrát všechny tři třetiny, přidat ještě pár gólů, a to se nám povedlo,“ říkal s úsměvem po utkání. „Překvapili mě diváci, povzbuzování bylo neskutečné a konec zápasu, ten si budu pamatovat celý život,“ pokračoval Krejčí. „Všem klukům se to moc líbilo, to fandění tady je úplně jiné. Diváci pořád povzbuzují a skandují pokřiky,“ pochválil liberecké publikum a na závěr ještě dodal plán na víkendové zápasy Bostonu již v rámci NHL proti Phoenixu. „Chceme získat čtyři body a přitom předvést nějakou show divákům, doufám, že je nezklameme,“ uzavřel povídání David Krejčí.

Dalším ostře sledovaným Medvědem v dresu Bruins byl slovenský obr Zdeno Chára. Jeden z nejlepších obránců světa se nejdříve vyjádřil k výsledku utkání. „Skóre naznačuje, že to bylo hladké vítězství, ale tak jednoduché to nebylo. Liberec si vytvořil nějaké šance, dal jeden gól, v tu chvíli na 2:1. Bylo ale vidět, že jsme si lépe poradili v útočném pásmu. Hlavně v rozích a u mantinelů jsme byli jasně lepší, což rozhodovalo,“ hodnotil střetnutí Chára, který se na ledě setkal se svými krajany Podkonickým a Čakajíkem. „S Andrejem jsem prohodil pár slov a nakonec i s Čakym. Toho jsem si ale původně vůbec nevšiml a nevěděl jsem, že proti mně hraje. Až po zápase jsme si popovídali,“ vyprávěl Zdeno po utkání.

Že by se hráči Bostonu nějak šetřili a snažili se vyhnout zranění kapitán Bruins jednoznačně popřel. „Je potřeba hrát celou dobu na sto procent. Právě v těch momentech, kdy nehrajete, tak se dopustíte nejvíce chyb a můžete si nakonec způsobit zranění.“ Na závěr i Zdeno Chára promluvil o publiku, které podalo také v úterý večer velmi dobrý výkon. „Atmosféra byla dobrá. Myslím, že diváci by určitě byli živější, kdyby Liberec dal více gólů, nebo méně dostal. I tak se ale velmi snažili a vytvářeli dobrou atmosféru.“

Slavná trojice aneb selská jízda