Další z extraligových týmů se zařadil po bok Bílých Tygrů a zabydluje se v moderní areně

Date of publication Author Martin Kadlec

Třinečtí Oceláři se v úterý 29. července vyšvihli mezi extraligové týmy, které se mohou pyšnit novou supermoderní multifunkční halou. Hráči týmu ze severu Moravy si v nové Werk areně poprvé zatrénovali dnes a první zápasový křest stavbu čeká už tento čtvrtek, kdy se Oceláři utkají právě s Bílými Tygry. A volba prvního soupeře třineckých v nové hale není náhodná.

"Původně jsme měli hrát s finalistou KHL pražským Lvem, ale vzhledem ke známým událostem a zániku tohoto týmu jsme se nakonec dohodli s Libercem," řekl pro server Tyden.cz mluvčí třineckého klubu Tomáš Želazko. Spojení s Bílými Tygry je logické. Stavbu Werk areny, stejně jako té liberecké a karlovarské, totiž realizoval generální partner libereckého hokejového klubu stavební společnost Syner. Jak navíc přiznávají členové vedení třineckého hokeje, idea o novém hokejovém stánku v Třinci, byla inspirována právě návštěvou Tipsport areny v Liberci.

Výstavba nové Werk areny byla započata v říjnu 2012, stavba přišla na zhruba 700 milionů korun a kapacita nové haly je 5 200 diváků.

www.hcocelari.cz

Na serveru isport.cz rovněž vyšel aktuální žebříček nejlepších hokejových arén v Česku. Liberecké fanoušky může těšit, že liberecká Tipsport arena nechává dle hodnocení novinářů novotou vonící Werk arenu o příčku pod sebou. Liberecké hokejové hale patří 2. příčka, třinecká arena je 3. (více čtěte na iSport.cz)

První utkání ve Werk areně mezi HC Oceláři Třinec a Bílými Tygry Liberec je na programu ve čtvrtek 31. července od 17:00.

Krátké video z interiéru Werk areny si můžete prohlédnout zde.

www.hcocelari.cz

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR