Ctibor Jech: Chceme přivést minimálně tři kvalitní posily. Jednoho obránce a dva útočníky.

Date of publication Author Martin Kadlec

Už je to déle jak měsíc, kdy Bílým Tygrům skončila extraligová sezóna 2013/2014. Většina hráčů se po vyřízení nezbytných formalit rozjela na dovolené. Vedení klubu v uplynulých dnech uzavřelo nové smlouvy se zkušeným gólmanem Jánem Lašákem a obráncem Dernerem. Dále si pojistilo další služby obránců Výtiska a Vitáska a útočníků Víška, Filippiho, Vlacha a Bulíře. Potvrzeno je také setrvání trenérského realizačního týmu. Podle slov generálního manažera Ctibora Jecha počítá klub s dalšími posilami.

Pane Jechu, můžete nám přiblížit nejbližší plány vedení klubu, a zda se můžeme brzy těšit na horké novinky, které se týkají především nových posil?
Ján Lašák zůstává Bílým Tygrem
V těchto dnech má většina našich hráčů dovolenou, s výjimkou reprezentantů. Samozřejmě komunikujeme s hráči, kterým letos končí smlouva. S osmi z nich už jsme smlouvu prodloužili nebo podepsali nový kontrakt. O tom asi většina našich fanoušků už ví. Naší hlavní snahou v tomto období je příprava nové podoby týmu. Hledáme hráče vhodné k doplnění kádru a vybrané hokejisty postupně kontaktujeme. K podepsání smluv s novými posilami, ale může dojít až po 30. dubnu, kdy oficiálně končí sezóna 13/14. Počítáme s tím, že do týmu přivedeme alespoň jednoho kvalitního beka a minimálně dva útočníky. Ze zámořské juniorské soutěže se navíc vrací reprezentant do 20 let Michal Plutnar. To je další z našich mladých odchovanců, kterého chceme zařadit do A týmu, aby bojoval o svou pozici.

Další důležitou činností v tomto období, je kompletní organizační příprava celé sezóny. Pracujeme na podobě letní přípravy, ladíme termíny soustředění, prvních přípravných zápasů a zajišťujeme materiální zabezpečení týmu. Připravujeme také naší účast v 1. ročníku Ligy Mistrů.

Celý management klubu pracuje také na dofinancování uplynulé sezóny a tvoří a naplňuje rozpočet na sezónu nadcházející. Je to zásadní úkol tohoto období, od kterého se odvíjí mnoho dalšího, včetně nové podoby kádru.

Martin Čakajík v nové sezóně nebude oblékat tygří dres

Už bylo řečeno, že některým hráčům po sezóně skončila smlouva, s osmi z nich už je klub domluven na další spolupráci. Co ti zbývající?
Samozřejmě není třeba připomínat, že Petr Nedvěd ukončil svou úspěšnou kariéru a v nové sezóně už s ním tedy nemůžeme počítat. V týmu dále nebude pokračovat ani Martin Čakajík, Antonín Dušek a Adam Jánošík. Těmto hráčům skončí k 30. 4. stávající smlouvy a nové jim nebudou nabídnuty. Otazník zatím visí nad další budoucností Jirky Hunkese a Marcela Melicherčíka, se kterými jsou jednání otevřená.

K prvnímu tréninku se tým sejde už v pondělí 28. dubna, logicky tedy zatím bez posil i reprezentantů. Kolik hráčů se do tréninku v první fázi zapojí?
Začátek letní přípravy je úzce svázán s koncem předchozí sezóny. Zažíváme tady dva extrémy. Zatímco vloni jsme hráli až do 19. dubna a museli jsme pak letní fázi zkracovat, letos pro nás sezóna skončila bohužel už v půlce března, začínáme tedy poměrně brzy. Výhodou je, že hráči měli dostatek času na odpočinek.
Za normálních okolností by se do přípravy zapojil kompletní tým. Letos to ale bude trochu jinak. Jsou tu reprezentanti, kteří zatím neměli dovolenou. Jsme rádi, že Tomáš Filippi, Jakub Valský i Ondřej Vitásek o sobě dali v Challenge Cupu vědět, všichni tři navíc i před zápasy se Švýcary zůstávají v nominaci. Stejné je to i v případě Barteka a Bulíka, kteří dostali pozvánku od trenéra Vůjtka ke slovenské reprezentaci. Pokud by se některý z této pětice probojoval až na šampionát, sezóna mu skončí třeba až 20. května. Musíme v těchto případech postupovat individuálně. Stejné to bude i v případě posil. Tito hráči se budou k týmu připojovat postupně podle toho, kdy se dohodneme na kontraktech. Ján Lašák a Petr Gřegořek mají dojednán individuální plán přípravy, takže se k týmu také připojí až později. Ostatní hráči začnou trénovat 28. 4., stejně jako náš záložní tým z Benátek nad Jizerou, který se rovněž bude připravovat v Liberci.

Bílí Tygři se v úvodu sezóny s jistotou představí v nové Lize Mistrů, což je nástupnická soutěž po European Trophy, která by si ovšem měla získat ještě vyšší prestiž a důležitost. Bude díky tomu přípravná fáze vypadat jinak, než v minulých letech?
Máme tři roky zkušeností z European Trophy a bez problémů zápasy Ligy Mistrů zařadíme do přípravy. Zatím neznáme soupeře, ani to, jestli začneme doma či venku. Losování proběhne během světového šampionátu v Minsku. Zápasy Ligy Mistrů jsou také více rozložené i do průběhu sezóny, takže přípravnou fázi určitě doplníme ještě o další přátelská utkání. Zatím jsme v jednání s Hradcem Králové a Slávií Praha. Na Ligu Mistrů se každopádně velmi těšíme. Přímá konfrontace s nejlepšími kluby v Evropě je pro nás velmi důležitá a doufám, že v Liberci přivítáme některý z atraktivních celků, ať už ze Švédska, Finska nebo Švýcarska, jako tomu bylo v minulých sezónách.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu