Chtěli jsme tři body, ale Slavie umí dotahovat, říká střelec Michal Bárta

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Nedělní zápas se Slavií byl pro Michala Bártu velice úspěšný. Třiadvacetiletý křídelník nejen vyrovnal, ale ve druhé třetině také otočil skóre utkání, čímž pouze potvrdil svou pozici nejlepšího střelce libereckého celku. Zatímco první gól oslavil při letu jako Bobby Orr, v tom druhém těžil především z povedené spolupráce s Petrem Nedvědem.

Na začátku druhé třetiny se Vám povedlo vstřelit dvě branky během sedmnácti vteřin. Jak vám takové odskočení pomohlo?
Do druhé třetiny jsme vstoupili s daleko větším tempem než jsme končili tu první, poté jsme trošku polevili, pak jsme chtěli zase na ně důrazně vletět, k čemuž nám pomohli ještě další přesilovky.

Soupeře jste svým rychlým dvoubrankovým vedením asi zaskočili.
Asi ano, ale oni vždy hrají do konce. Umí dohánět nepříznivé skóre, což se jim i dnes povedlo. Chtěli jsme tři body, ale máme jen dva.

Michal Bárta se dostal na špici extraligové tabulky střelců.
Když jste se dostali do toho dvoubrankového vedení, nepolevili jste trochu?
Nepřišlo mi, že bychom nějak extra polevili, ale oni to tam začali hodně nahazovat a šli do nás ostře, takže se jim podařilo vstřelit dvě branky.

Poslední dobou se Ti střelecky daří, jak si docílil toho, že se Ti tak vede?
Té naší lajně začátek střelecky vždy vychází. Je pravda, že se snažíme hrát přímočaře na branku a nechceme vymýšlet zbytečné nahrávky. Zatím to tam padá, tak doufám, že to vydrží.

Tušil jsi před sezonou, že budeš mít v týmu tak důležitou roli?
Věděl jsem, že nějací hráči odešli a už to Švédsko napovědělo, že trenéři chtějí stavět i na nás v zápasech, takže jsem očekával větší tlak a vyšší očekávání.

Není to také o souhře, vždyť se svými spoluhráči už pár let hrajete?
S Urbym (Tomáš Urban) jsme už hráli v Benátkách, takže na ledě si rozumíme. Teď s námi v lajně hraje Tonda Dušek, který hraje místo Višury (Jan Víšek). Oba jsou super spoluhráči a souhra nám zatím klape.

Myslíte, že Vám pomáhá i působení v Benátkách?
Loni mně to docela nakoplo, začalo se mi střelecky i herně dařit a dodnes to vydrželo. Doufám, že to vydrží i nadále.

Nebylo dnes na Slavií znát, že se jí poslední dobou vůbec nedaří?
Ne, my jsme věděli, že oni nehrají žádný extra hezký hokej, ale hrají hodně fyzicky a kontaktně. Tlačí puk do branky, což se i v dnešním utkání potvrdilo.

Jaký je to pocit, být v čele tabulky extraligových střelců?
Je to skvělý pocit, ale pro nás je důležité neusnout na vavřínech a dále hrát produktivní hokej.

Mezi těmi body ani není žádná asistence. Znamená to, že se z Tebe stal střelec?
Tak ke mně se to vždycky nějak dostane, a tak to vystřelím na branku. Buď to tam spadne nebo ne. A že nemám žádné asistence? To se občas stává. Tak snad přijdou v dalších zápasech.

Když máte přečíslení, raději vystřelíš, nebo přihraješ?
Když to jde přihrát, tak klidně přihraji, ale trenéři nám říkají, že místo zbytečné nahrávky, která může skončit v rohu, máme raději ohrozit branku.

Na nájezdech většinou volíš kličku nebo něco technického, dnes jsi ale zkoušel střílet. Jak to bylo?
Přesně jsem věděl, co chci udělat, takže jsem si z levé strany najel a otevřel si prostor přesně tam, kde jsem ho potřeboval. Bohužel jsem trefil okraj lapačky. Naštěstí pro nás nájezdy dopadly příznivě.

Díky za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR