Chceme, aby byl kemp pro děti zážitek, prozrazuje Jiří Bermann

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – V červnu pořádají Bílí Tygři kemp pro mladé hokejisty ročníků 2002-2005. Na co se zde mohou těšit a kdo tuto dvoudenní přípravu povede? To vám v následujícím rozhovoru přiblíží vedoucí sportovních tříd TJ Bílí Tygři Liberec Mgr. Jiří Bermann.

Proč vlastně Bílí Tygři pořádají kemp pro mládež zrovna v červnu? Je to poněkud neobvyklý termín.
Je to sice nezvyklé, ale snad poprvé budeme mít v Liberci v této době už led. Proto jsme si s kolegy trenéry řekli, že když bude led volný, pro liberecké a neliberecké děti nabídneme kemp, na který jinak uprostřed sezony není čas ani prostor.

Komu je kemp určen?
Máme ho rozdělený na dvě kategorie, mladší a starší děti. Jedná se o sportovní třídy, mladší kategorii tedy tvoří 5. a 6. třída a starší pak 7. a 8. třída.

Je nějak omezen, musí být například účastníci hráči Bílých Tygrů?
Přihlásit se může každý. Primárně pošleme tuto nabídku na mail rodičů libereckých dětí a zhruba s dvoudenním zpožděním to pak rozešleme po republice, aby se mohli přihlásit také hráči odjinud a my tak zaplnili volná místa.

Kdo tréninky povede a jaká bude jejich náplň?
Povedou je pouze liberečtí trenéři, od těch akademických až po základnu. Snažíme se nabídnout nejen nějakou suchou průpravu, ale hlavně také trénink na ledě. Chceme to pojmout netradičně, plánujeme tedy dělat to, co v jiných klubech z okolí moc ve zvyku nemají. Máme tu například lehké branky, se kterými je připraveno takové cvičení na reakci na soupeře, které jsem v takovéto podobě v jiném týmu neviděl. Je tu také skvěle vybavená gymnastická hala, dále zřejmě nejlepší střelnici v republice. Pro liberecké děti to bude v podstatě to, co tu děláme obvykle, ale v intenzivnější míře, a pro neliberecké pak úplně nový zážitek.

V reklamních materiálech ke kempu figuruje například velká fotka Tomáše Filippiho, proč?
Je to liberecký odchovanec, který se letos vypracoval až do KHL. I na něm se proto snažíme demonstrovat, že když někdo trénuje v Liberci, snaží se a má určité předpoklady, může to dotáhnout hodně daleko.

Budou mít děti možnost kontaktu s Tomášem nebo hráči z A-týmu Bílých Tygrů?
Určitě, chceme, aby naprostou většinu tréninků na ledě navštěvovali hráči áčka. Jsme už také domluvení s panem Pešánem, že nám je bude pouštět. S Tomášem Filippim se také domlouváme a je možné, že se také ukáže.

Jedná se o dvoudenní akci, je tedy nějak zařízeno ubytování mimolibereckých dětí a jejich stravování?
Ano, v areálu Sport Parku Liberec je k dispozici restaurace i hotel, v informacích je tedy k dispozici samozřejmě také odkaz, kde se dá obojí zařídit.

A jak je možné se na kemp přihlásit?
Je to jednoduché, stačí mailem nebo telefonicky kontaktovat pana Daňka, jehož kontakt je napsaný na informačním letáku.

some_text some_text

Slavná trojice aneb selská jízda