Češi na MS do osmnácti let končí. Ve strhujícím duelu s Finskem se zázrak nestal

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Národní výběr se kvůli čtvrtému místu ve své skupině postavil proti úřadujícím mistrům a vítězi druhé pětky - Finsku. To v první polovině zápasu plnilo roli favorita a vedlo již 5:1. Jenže svěřenci trenéra Václava Varadi zatnuli zuby a vyrovnali. V prodloužení však nakonec inkasovali a s turnajem se loučí.

Česká republika - Finsko 5:6p (1:4, 3:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. D. Mikyska (Hrabík, J. Dvořák), 28. Chytil (Safin, Zadina), 32. Škvrně (Kondelík, D. Mikyska), 39. Machala (Nečas, Kvasnička), 58. Zadina (Hladoník, Hrabík) - 3. Heiskanen (Vaakanainen, Vesalainen), 15. Nyman (Vesalainen), 19. Vaakanainen (Ikonen, Heiskanen), 20. Talvitie (Heiskanen, Ylönen), 26. Talvitie (Virtanen, Ylönen), 70. Virtanen (Heiskanen, Ylönen).

Sestava ČR: Škarek (20. Patera) – Kvasnička, D. Mikyska, F. Král, J. Galvas, Buchtela, Šalda, Jan Bednář – M. Kaut, Machala (A), Nečas (C) – Hladoník, Hrabík, Zadina – Kern (A), Chytil, Safin – Škvrně, Kondelík, J. Dvořák.

Sestava Finska: Lehtinen – Vaakanainen, Heiskanen, E. Teräväinen, Räsänen, Anttalainen, Utunen, Latvala, Isiguzo – Vesalainen, Nyman, Ikonen (A) – Virtanen, Talvitie (C), Ylönen – Kotkaniemi, Koskenkorva (A), Kupari – Aalto, Engberg, Maansaari.

Čtvrtfinálová bitva přinesla krásnou hokejovou podívanou. Obhájci titulu za země Suomi sice vedli už 5:1, nicméně Češi ve druhé polovině zápasu soupeře přehrávali a mocně dotahovali. Vyrovnávací branku si připsal v 58. minutě za asistence Kryštofa Hrabíka Filipa Zadina. V prodloužení měl národní výběr hned několik šancí, ale udeřil až Santeri Virtanen, čímž přisoudil postup Finsku.

Prostor opět dostal jak Jan Bednář, tak Kryštof Hrabík. Druhý jmenovaný si v posledním utkání turnaje dokonce připsal hned dvě asistence, na výhru však výkon nestačil. Do semifinále postoupil přemožitel Česka Finsko, Rusko, USA a Švédsko.