Bylo to super!

Date of publication Author Jan Rachota, Jan Švanda

Nedělní zápas se Slavií se zařadil mezi nejlepší, které Bílí Tygři v Tipsport areně dosud sehráli. Na liberecké střídačce se ve výstroji objevil i hráč, kterého tam nikdo nečekal. To obránce Martin Hlavačka již nevydržel sedět na tribuně a chtěl být součástí týmu... !!!Aktualizováno!!!

Slovenský obr hraje v posledních zápasech v obrovské formě. Dal vítězný gól v zápase v Plzni, ale po zápase si stěžoval na naražená žebra a jeho start proti Slavii byl nejistý. Andrej Podkonický se dal nakonec dohromady a na úvodní buly nedělního zápasu se postavil. Již v desáté minutě však pro něj prestižní souboj po střetu s Markem Tomicou ve středním pásmu skončil. “Dostal jsem kolenem do stehna, prostě klasický koňar. Bohužel se s tím už nedalo hrát…“ Divákům při souboji koleno na koleno zatrnulo, Podkonický po něm dlouho ležel na ledě. Některým z fanoušků se jistě vybavila vzpomínka na loňský podzim, kdy měla liberecká „41“ s kolenem velké problémy. “Minulý rok jsem měl v koleni natržené vnitřní vazy, a tak jsem si po tom souboji nejdříve myslel, že to bude to samé.“ Nejhorší předpoklady se naštěstí nepotvrdily. “Jakmile jsem si stoupl, už jsem věděl, že to je jenom koňar.“

A jak k souboji došlo? “Chtěl mě trefit, ale jak byl v oblouku, tak mě kolenem trefil do nohy. Ani nevím kdo to byl (Tomica – pozn. redakce), ale vím, že to určitě nebylo úmyslné“, zdůraznil liberecký pořízek. Podkonický má na zranění poměrně smůlu, loni měl výše zmiňované problémy s kolenem, letos v několika zápasech také chyběl. “Minulý rok jsem měl pauzu tři měsíce a v letošní sezóně mě zase na měsíc vyřadilo rameno, takže jsem se trošku bál.“ Česká extraliga má téměř celý únor pauzu, reprezentanti se budou snažit vybojovat medaile na olympiádě v Turíně. Podkonický má tak na léčbu zranění dostatek času. “Teď bude ale přestávka, takže se dám dohromady, za týden by to mohlo být dobré.“

V oficiálním zápise o utkání chyběl, ale na střídačce Bílých Tygrů se již Martin Hlavačka objevil. Liberecký obránce se zotavuje z lednové autonehody, dokonce se zapojil i do tréninku. Poprosili jsme Martina o vysvětlení: “Už delší dobu nemůžu hrát, dívám se na hokej pouze z tribuny. Není to dobrý pocit a lákalo mě to být s kluky na ledě. Oblékl jsem se do výstroje a stál jsem v mezeře mezi dvířky u střídačky. Díval jsem se na zápas zblízka a byl tak uprostřed dění. Bylo to prostě super!"
Čtvrtá útočná řada svému protivníkovi opět zle zatápěla. Jeden z členů této dravé útočné formace Tomáš Klimenta se dostal do velké příležitosti na konci druhé části hry, Franěk však jeho dobrou střelu zneškodnil. "Já si myslím, že tohle byl asi nejkvalitnější a nejtěžší zápas, který jsme tady odehráli." Bílí Tygři se vítězstvím dokázali na svého pražského rivala bodově dotáhnout. Mají tak opět o něco blíže k tomu, jít do vyřazovací části z první pozice. " Uvidíme, těžko říci, jestli základní část vyhrajeme. Ještě je pár kol do konce a nás čeká teď těžké utkání v Karlových Varech, kde jsme snad ještě nevyhráli. My už ale teď koukáme především k play off."

Opět narvaná k prasknutí byla liberecká Tipsport arena. Skvělí domácí fanoušci opět hnali své miláčky k vítězství. "Atmosféra byla fantastická, naši diváci jsou naším šestým hráčem, je to úplně něco jiného než když přijedeme ven a jsou tam poloprázdné tribuny," chválil diváky na závěr liberecký forvard.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu