"Byli jste fantastičtí", vzkazuje Václav Novák

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Další báječný večer zažila poprvé vyprodaná liberecká Tipsport aréna. V pátek se střetl druhý tým s prvním a radovat se mohli po dobrém výkonu Bílí Tygři. Jeden z nich, Martin Hlavačka, měl velký důvod ke spokojenosti, vstřelil totiž svůj třetí gól ve čtvrtém utkání za Liberec.

Stabilně kvalitní výkony odvádí v centru první formace Petr Šachl, kterému přesun do elitní formace na místo zraněného Andreje Podkonického hodně zvedl sebevědomí. Po utkání z něj vyzařovala spokojenost, ale zároveň tak trochu i únava. “To, že to bylo velmi těžké utkání, jste asi viděli sami. Důležité bylo, že se nám podařilo využít přesilovku pět na tři a vzápětí jsme vstřelili ten druhý gól, což nás hodně psychicky zvedlo. Pak jsme sice trochu polevili a Slavie snížila na 1:2, ale my jsme si hráli svoji hru a do ničeho jsme je nepouštěli. Ve třetí třetině jsme se uklidnili po vstřelení třetího gólu. To, že jsme ještě v úplném závěru inkasovali, bylo asi nesoustředěností, kluci už mysleli, že to je vyhraný. Stávat by se nám to nemělo,“ shrnula liberecká dvaadvacítka páteční souboj. Po tom, co Slavia vstřelila branku jedenáct vteřin před koncem třetí třetiny, se všeobecně očekával time-out Pražanů a odvolání brankáře Fraňka, nic z toho se ale nestalo. “Myslím si, že by ho odvolali, kdyby vyhráli buly minutu před koncem, to se jim ale nepovedlo a my jsme je zatlačili do pásma. Pak už to pro ně zřejmě nemělo smysl, bylo moc málo času,“ uzavírá Petr Šachl.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, navrátilec do obranných řad Martin Hlavačka se jednou trefil a ke gólu přidal ještě přihrávku na druhý gól Vaice. O motivaci před utkáním podle něj nebyla nouze. “Porazit první tým tabulky, který je hodně kvalitní, to je velká motivace pro každého. Nám se to povedlo a je to výborný pocit,“ říká a pokračuje popisem situace, která předcházela gólu na 2:0. “Skákal jsem na led z trestné lavice, kde jsem si odpykával trest a chtěl jsem jít střídat, pak jsem si ale všiml, že jedeme do protiútoku, tak jsem Vencovi Novákovi najel do tandemu na přihrávku, ten mi to parádně přenechal. Pak jsem viděl, jak po levém křídle jede do brány Lubo Vaic, tak jsem mu to tam nastřelil před bránu, on to výborně tečoval pod horní tyč – takže docela pěkná akce.“ (smích) Návrat se tedy Martinovy vydařil, jeho zranění ještě ale není zcela v pořádku. “Měl jsem zablokovaná záda, chvíli trvalo než to povolilo, ani dneska to ještě nebylo v pohodě. Pořád to pobolívá a proti Slavii to nebylo jednoduché, hráli silový hokej a ke konci jsem měl docela problémy.“ Nějaký čas už je Martin v Liberci, stačil se tady už rozkoukat, nebo nebyl čas? “Zatím se tu tak trochu utápím v těch jednosměrkách, někdy než se dostanu domů, tak musím objet půl města, ale vždycky mám natankovanou plnou nádrž a vždycky se mi povede dojet domů.“ (smích)

Čerstvý reprezentant Václav Novák v posledních zápasech sbírá body jako na běžícím páse, výjimkou nebyl ani včerejšek, kdy se mu podařilo dvakrát úspěšně asistovat. “Slavia byla hodně silný soupeř, hráli výborně, my jsme ve druhý třetině trochu povolili a začali nás přehrávat, takže nechci říct, že jsme si zasloužili vyhrát, ale vyhráli jsme a to je perfektní. Důležité jsou pro nás tři body.“ Liberec po jedenácté v řadě neprohrál a mohutně dotahuje náskok Slavie, podle kapitána Bílých Tygrů to tým nijak neprožívá. “My se o té sérii v kabině vůbec nebavíme, ale jdeme zápas od zápasu a soustředíme se na utkání, která jsou před námi. Přišli jsme na taktiku, kterou jsme praktikovali minulý rok, trochu jsme ji vypilovali, pokud to tak to půjde dál tak to bude úspěch. Hrajeme základní část a tu může vyhrát kdokoliv a play-off je úplně jiná soutěž.“ Včerejší vyprodaná Tipsport aréna se v některých okamžicích otřásala v základech, fanoušci se takřka vydali ze všech sil a mohutným skandováním hnali svůj tým k vítězství. “To, co ty lidi dnes předvedli, to je něco strašně fantastického a chci jim za tom moc poděkovat, je to šestý hráč na ledě a nám to moc pomáhá. Občas nás to strhne a bezhlavě útočíme, pak se musíme zklidnit, ale jak říkám, lidi tady v Liberci jsou fantastický.“

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu