Byli jsme bojovnější a měli větší chuť vyhrát, hodnotí Marek Schwarz

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Úvodní přípravné utkání zvládli Tygři na jedničku. K výhře 4:1 výrazně přispěli oba brankáři, kteří do zápasu naskočili, ve 32. minutě přišla chvíle Marka Schwarze, jenž se dostal do hry po dlouhé pauze způsobené zraněním.

Marku, jak bys zhodnotil dnešní utkání?
Dneska jsme hráli výborně, já tedy budu hodnotit až druhou polovinu, ve které jsem naskočil. Kluci hráli fantasticky, celých osm či devět minut jsem neměl pořádný zákrok. Na puk jsem si sáhl až ve třetím dějství, obrana hrála perfektně, já se taktéž cítil skvěle. Jsem rád, že jsem po půl roce naskočil do zápasu a mám z toho dobrý pocit, noha držela, což je pro mě v tuto chvíli nejdůležitější.

Co myslíš, že rozhodlo o vítězi duelu?
Přišlo mi, že jsme byli bojovnější, víc jsme chtěli vyhrát a asi jsme měli také víc sil. Musím říct, že jsme hráli jako tým, bylo to výborně týmově pojaté.

Na konci samotného zápasu jsi předvedl pár skvělých zákroků při nepřehledných předbrankových situacích, jak bys to popsal?
Asi jak jste říkal, hodně předbrankových situací, nepřehledné skrumáže, vždy tam odněkud vypadl nebo se neočekávaně odrazil puk, moje zákroky byly samozřejmě trochu i se štěstím, trefili i tyčku. Měl jsem ze sebe dobrý pocit, i z toho jak jsem se pohyboval v bráně. Měl jsem trochu strach, to půlroční manko tam bylo přeci jen znát, ale pokud by to takto pokračovalo, byl bych spokojený.

Jak se cítíš po letní přípravě?
Cítím se skvěle, příprava byla od těch předchozích úplně rozdílná, ale myslím, že síla byla ze všech kluků už nyní vidět.

Ty si trénoval i na pukomentu, myslíš si, že ti to pomohlo se rychleji vrátit do brankoviště?
Pukomet jsem začal využívat, když jsem byl mladší, třeba pět-šest let zpátky, je to skvělé na návyk ruky, tak aby pracovala. Stoj střelí pokaždé kotouč přesně do stejného místa, takže se na něm krásně naučí dynamický pohyb. Já myslím, že je to hodně užitečné, ale je to trochu o hlavě, která si musí na pohyb ruky navyknout.

V závěru byly na každé straně, v rámci dovedností soutěže vidět tři nájezdy, které hosté jednoznačně ovládli, jak bys to popsal?
Snažil jsem se být trpělivý, ale nakonec jsem byl trpělivý až moc. Všechny tři nájezdy provedli pěkně, já je zkusil pojmout trochu jinak, ale takhle to asi nepůjde (směje se).

Ohlasy dalších hráčů naleznete v následujícím videu:

Slavná trojice aneb selská jízda