Byl to velký boj, komentuje zápas s Brnem Jiří Hunkes

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Bílí Tygři vyhráli už třetí domácí utkání v řadě, když jim stačila jediná branka k porážce brněnské Komety. Trefil se navíc netradiční střelec, obránce Jiří Hunkes, jenž se do střelecké listiny zapsal poprvé v sezoně.

Jirko, jak bys zhodnotil tento zápas?
Byl to velký boj, jsme rádi za tři body. Kometa teď hraje dobře, je nahoře v tabulce, takže to bylo hodně těžké utkání.

Vstřelil jsi jedinou branku duelu, jak padla?
To bych také rád věděl. Musím se podívat na video, bylo to takové záhadné. Nějak se to tam poodráželo, možná to dal jejich hráč. Opravdu nevím. Zkoumalo se, jestli jsem to nedal vysokou holí, ale hned jsem věděl, že to má platit.

Jiří Hunkes se trefil poprvé v sezoně.

Co myslíš, že ten zápas rozhodlo?
Zachytal nám hodně dobře gólman, Kometa měla šance, ale brankář nás podržel a vychytal to.

Doma se vám celkem daří, čím to je?
Neřekl bych, že se nám tady zas tak daří, také jsme tu poztráceli hodně bodů. Většinou rozhoduje domácí prostředí, kterého chce tým využít. Máme tu fanoušky, které chceme navnadit, aby chodili ve velkém počtu.

Také máte lepší výsledky proti silnějším týmům...
Kdybychom věděli proč, tak se na to zaměříme a hrajeme lépe proti slabším celkům. Chceme vyhrávat proti všem. Možná je to tím, že se proti silnějším týmům soustředíme více na defenzivu a nepouštíme je do akcí. Se slabšími mužstvy si pak myslíme, že to uhrajeme hokejově a pak máme okna v obraně, kterých využívají.

Konečně máte letos čisté konto, jak moc vás to těší?
Těší nás hlavně ty tři body. Za nulu jsme rádi kvůli gólmanovi, který si ji zasloužil. Z tohoto pohledu je 1:0 lepší než 2:1, ale důležité jsou ty body, takže bychom brali i výsledek 5:4.

Hodila by se vám ale série výher, že?
Hodila, teď se nám daří doma, ale venku to tak dobré není. Přiznám se, že ani nevím, s kým po pauze hrajeme. Víme ale, že musíme uhrát nějakou sérii, abychom se dostali do vyšších pater tabulky. Teď při pauze na tom budeme pracovat.

Jirko, díky a ať se daří!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR