Bude návrat z Jihlavy opět vítězný?

Date of publication Author Jan Salichov

Bílí Tygři se po dvou letech znovu představí na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Na něm 17. března roku 2002 zvítězili ve čtvrtém finálovém zápase 3:2, rozloučili se s 1.ligou a postupili do baráže o extraligu.. A právě zde v úterý večer sehrají své druhé přípravné utkání před novou sezónou, soupeřem jim bude extraligový nováček.

Pět let po neúspěšné baráži se Znojmem se jihlavští hokejisté pokoušeli o návrat do elitní extraligové společnosti. Povedlo se jim to až letos v březnu, kdy Dukla v prolínací soutěži porazila České Budějovice nečekaně hladce 4:0 na zápasy.

Přes léto doznal úspěšný jihlavský kádr řadu změn. Největší ztrátu zaznamenala Dukla v útoku, kde přišla o klíčového centra, Petra Kaňkovského. Nejproduktivnější jihlavský hráč a mozek přesilových her se rozhodl ukončit aktivní hráčskou kariéru a nastoupil do pozice sportovního manažera prvoligové Mladé Boleslavi. V obraně pak trenérské duo Petr Vlk - Petr Fiala nemůže nadále počítat se zkušeným Marianem Moravou. I on se nechal zlákat zajímavou nabídkou z Mladé Boleslavi a stal se jednou z první posil, kterou Petr Kaňkovský do svého týmu přivedl. V případě dalších odchodů se jednalo o návraty do mateřských klubů.

Kdo nový naopak do Dukly přišel? Na roční hostování získala Jihlava brankáře Slavie Praha Lukáše Hronka. Ten by měl, společně s Jaroslavem Suchanem, utvořit vyrovnaný gólmanský tandem. Obranu posílila dvojice Slováků Dušan Devečka - Martin Zajac. Dalšího slovenského hráče, tentokrát útočníka, pak Dukla ulovila z Liberce. Po ročním působení v kádru Bílých Tygrů odešel do Jihlavy Rudolf Verčík. Hned tři noví jihlavští hráči pocházejí z Vítkovic. Jsou jimi bek Lukáš Chmelíř a útočníci Petr Vala a Aleš Padělek. Druhý jmenovaný je synem jednatele klubu ing. Ivana Padělka a bratrem vítkovického útočníka.

V prvním přípravném utkání porazila Dukla na vlastním ledě Znojemské orly 4:3. Po utkání pak následovala trestná střílení, na které vyhrálo taktéž domácí mužstvo, tentokrát 2:1.

Sestava Dukly v utkání se Znojmem

Suchan (Hronek) - Kuchyňa, Zajac, Punčochář, Malena, Devečka, Chmelíř, Duben, Lupač - Padělek, Bakus, Mošovský - Hlouch, Vala, Verčík - Jantovský, Mareš, Altrichter - Čachotský, Havel, Říha - Lazorišák

Slavná trojice aneb selská jízda