Brankářskou jedničkou Liberce bude Fin Leinonen

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Hokejový klub Bílí Tygři Liberec vyřešil roli brankářské jedničky pro příští sezónu. Na smlouvě se totiž dohodl s čtyřiatřicetiletým finským gólmanem Tero Leinonenem, který již v závěru uplynulé sezóny v Liberci působil. Nové smlouvy kromě Leinonena podepsalo i dalších sedm hráčů.

Leinonen by mohl v Liberci působit až do roku 2011, součástí roční smlouvy je totiž i opce pro další ročník. Kromě něj si liberecký klub pojistil i služby dalšího brankáře Jiřího Stejskala, který má nový dvouletý kontrakt. V obraně Tygrů budou i nadále nastupovat Lukáš Derner (dvouletá smlouva), Jan Holub (dva roky + opce) a David Kajínek (dvouletá smlouva). Z útočníků podepsal novou smlouvu Jan Víšek (dva roky + opce).

Opci na příští rok klub uplatnil u dalšího brankáře Michala Nedvídka a obránce Petra Hracha. I nadále pak počítá s dvojicí Tomáš Klimenta, Jiří Moravec, která v závěru uplynulé sezóny hostovala v Mladé Boleslavi.

Všichni uvedení hráči mimo Leinonena jsou odchovanci libereckého klubu. Útočník Víšek má navíc za sebou i zkušenost v reprezentačním týmu ČR.

Vyjádření GM Ctibora Jecha:

„Angažováním Tera Leinonena jsme vyřešili post brankářské jedničky. Byli jsme s ním vloni v závěru sezóny spokojeni a jsme rádi, že jsme se dohodli i na další spolupráci.

V minulosti jsem již předesílal, že tvorbu nového týmu a s tím související hráčské kontrakty ovlivňuje významně nová ekonomická situace. Snahou je tedy větší zapojení vlastních odchovanců, kteří se dobře ukázali během uplynulé sezóny v našem farmářském týmu v Benátkách. Jednání s nimi nebyla jednoduchá, neboť o některé byl zájem jak v Čechách, tak i v zahraničí.“

Slavná trojice aneb selská jízda