Bostonu nedáváte gól každý den, vypověděl autor jediné trefy proti Bruins

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Téměř deset let musel Andrej Podkonický čekat, než znovu zavěsí puk do branky týmu z NHL. První gól vstřelil, když mu bylo dvaadvacet a o deset let později se dočkal. Tenkrát skóroval do sítě slavného Montrealu a svou další trefu si nechal pro dalšího slavného účastníka ze zámoří, tedy pro Boston Bruins. Ovšem jeho trefa byla jediná, i proto Bílí Tygři prohráli 7:1.

Dnes to byl asi svátek hokeje v Liberci.
Určitě. Dnešní utkání bylo pro všechny lidi v Liberci, management a pro nás hráče obrovským zážitkem. První dvě třetiny jsme odehráli hodně slušně, ale poté se oni rozběhli. Je škoda těch branek, co jsme inkasovali. Měli jsme dnes spoustu šancí a určitě se na zápas dalo dívat.

Co se dělo v kabině před zápasem? Uvědomovali jste si, proti jakému soupeři dnes jdete na led?
V kabině jsme se o zápase bavili, ale nikdo pořádně nevěděl, co od Bostonu má čekat. Oni mají ale teď před sezónou, takže bylo lepší hrát proti Bostonu dnes než za tři měsíce. Jejich hráči se dnes určitě nechtěli před startem ligy zranit a podle toho taky hráli.

Andrej Podkonický se raduje s Petrem Nedvědem ze své branky

Jak moc mrzí poslední třetina, kterou jste si nakonec zkazili skóre zápasu?
Je to škoda. Oni začali hrát trochu jinak a my jsme začali být asi i unavený. Zítra nás čeká další zápas, takže jsme možná v podvědomí už taky trochu šetřili síly.

Jaký je pocit dát gól Bostonu?
Pocit je pěkný. Bostonu se nedává gól každý den. Méďa (pozn. red. Petr Nedvěd) mi to tam pěkně nahrál a já jsem ho poslal do brány.

Bude Tě branka něco stát v kabině?
To uvidíme. Doufejme, že ne. (smích).

Dokážeš si vzpomenout na svou první branku v NHL?
Na to se zapomenout nedá. Hráli jsme v Montrealu (pozn. red. Andrej hrál ten zápas za Floridu) a v brance byl Theodor. Vybruslil jsem si z rohu a prostřelil jsem ho pod vyrážečkou.

Když se podíváme na výsledek. Odpovídá ten rozdíl extralize od NHL?
Těžko porovnávat. Teď jsme hráli proti Bostonu, který je vlastně v plné přípravě na nový ročník a něco jiného by bylo, s nimi hrát za měsíce. Mají za sebou teprve tři týdny na ledě a v sobotu je čeká první zápas. Myslím si, že do soubojů nešli tolik naplno, jako kdybychom s nimi hráli za tři měsíce.

V čem byl Boston jiný než týmy z extraligy?
Jsou důrazní, hrají jednoduchý hokej a jsou hrozně silní na puku. Jejich beci zároveň nenapadají tak to střední pásmo jako tady u nás.

Jak vypadala situace z Tvého pohledu, kdy si trefil „golfákem“ Antonína Duška?
Před brankou bylo hodně lidí a zároveň byl prostor pro vstřelení branky. Snažil jsem se to napálit nahoru celou svou silou a bohužel jsem trefil Tondu. V tu chvíli jsem se hrozně leknul, jestli se mu něco nestalo. Naštěstí má jen pár stehů a hlava je v pohodě.

Šli jste do zápasu na sto procent?
Chtěli jsme celý zápas hrát na sto procent. Měli jsme trochu útlum na začátku třetí třetiny, ale šance jsme měli. Aspoň jsme dnes viděli, jak se hraje NHL.

Znáš nějaké hráče Bostonu osobně?
Některé ano. Brankáře Thomase jsem potkal na farmě, když jsem ještě hrál v zámoří. S Andrew Ferencem jsem hrál v juniorce zase. S Chárou jsem hrál zase v reprezentaci.

Zítra vás čeká Kladno.
Bude to úplně jiný hokej. Kladno bude určitě bránit. My se na zítřejší zápas soustředíme, protože musíme vyhrát.

Andreji, gratuluji k brance a hodně štěstí v dalších zápasech.

Slavná trojice aneb selská jízda