Bílí Tygři zahájili letní přípravu na sezónu 2014/2015

Date of publication Author Martin Kadlec

Jen osmnáctka hokejistů Bílých Tygrů se dnes sešla k prvnímu tréninku letní přípravy na umělém travnatém hřišti v areálu Sport Parku Liberec. Trenérské trio Pavel Hynek, Milan Černý a Martin Láska zatím nemůže počítat s hráči, kteří si plní či plnili reprezentační povinnosti, buďto v české reprezentaci, jako Tomáš Filippi, Jakub Valský a Ondřej Vitásek, nebo ve slovenském výběru, což je příklad Martina Barteka a Tomáše Bulíka.

Do tréninku se zatím nezapojili ani reprezentanti do 18 let Pavel Zacha a Filip Pyrochta. Všichni jmenovaní se k týmu připojí po dovolené. Na prvním tréninku chyběli rovněž hráči, kterým k 30. 4. 2014 skončí smlouva (Čakajík, Dušek, a Jánošík) a s Tygry netrénovali ani Jiří Hunkes a Marcel Melicherčík, kteří se s klubem dosud nedomluvili na novém kontraktu. Absentovali také Ján Lašák, Petr Gřegořek a Koba Jass. Tito hráči se na sezónu připravují individuálně.

Michal Plutnar na 1. tréninku s A týmem

Do přípravy s týmem už se naopak zapojil obránce Michal Plutnar, který se do Liberce vrátil po tříletém působení v klubu WHL Tri-City Americans. Další nové posily by s Tygry mohly zahájit trénink už koncem tohoto týdne, po vyřízení všech administrativních náležitostí.

Už zítra Bílí Tygři absolvují v Praze kondiční a zátěžové testy. Od pondělí 5. května bude tým trénovat dvoufázově v areálu Sport Parku Liberec a ve dnech od 25. do 30. 5. je na programu kondiční soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Dnes trénovali:
Brankáři:
Schwarz Marek
Obránci: Výtisk Jan, Derner Lukáš, Voráček Tomáš, Říha Jiří, Šimek Radim, Plutnar Michal, Kolmann Petr
Útočníci: Vlach Jaroslav, Vampola Petr, Víšek Jan, Urban Tomáš, Bulíř Michal, Kica Petr, Jonák Vít, Psota Matěj, Skalický Daniel, Dlouhý Adam

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR