Bílí Tygři za další přípravou do Edenu

Date of publication Author Miroslav Votava

Po první porážce v přípravě čeká Bílé Tygry další utkání, na ledě úřadujícího vicemistra ze Slavie Praha. Pražané se momentálně musí obejít bez svého hlavního kouče a generálního manažera Vladimíra Růžičky, který má povinnosti u národního týmu na Světovém poháru. V přípravě jdou slávisté zatím od porážky k porážce, z devíti zápasů se dočkali jen jediného vítězství. Páteční zápas začíná v Edenu od 11:00. V liberecké odvetě se oba týmy potkají 10.září.

Změny ve Slavii Praha

Po historicky prvním mistrovském titulu se Slavia po rozpačitém úvodu probojovala až do finále, kde jí překazil plány na obhajobu Zlín. I v následující sezóně nebude vršovický klub chtít ustoupit z předních pozic v tabulce extraligy. Vladimír Růžička přivítal v kádru navrátilce z Ruska Radka Dudu, na kterého si jistě dobře vzpomínají i v Liberci díky tzv. kabinové aféře. Z hostování v Karlových Varech respektive ve Vítkovicích se vrátili útočníci Petr Jaroš a Petr Míka. Novou smlouvu podepsal Aleš Krátoška, který přišel do Slavie v loňské sezóně z Plzně výměnou za brankáře Romana Málka. Do obranných řad přišla jediná posila, důrazný slovenský bek Boris Žabka z Třince.

Jeden z hlavních strůjců mistrovského titulu, Roman Málek, odešel na roční hostování do ruského klubu Metallurg Magnitogorsk. Jeho post brankářské jedničky ve Slavii definitivně převzal Petr Franěk, kterému bude krýt záda mladík Lukáš Musil. Na hostování do Dukly Jihlava zamířil další gólman Lukáš Hronek. Z hostování se do svých klubů vrátili Tomáš Houdek, Marek Ivan (nyní bez angažmá) a Zdeněk Šmíd (K.Vary). Obránce Jiří Kuntoš ukončil aktivní kariéru. Do Ameriky se chystá mladý útočník Jakub Klepiš, který podepsal kontrakt s Washingtonem Capitals a i v případě stávky v NHL stráví příští rok v zámoří.

Od sezóny 2004/05 budou hrát slávisté domácí zápasy v Sazka Aréně, jejich základnou však stále zůstává zimní stadión v Edenu, kde také hrají přípravné zápasy.

Výsledky Slavie v přípravě:

SLA - Sparta 2:3
Litvínov - SLA 5:7
SLA - Litvínov 3:4
SLA - K.Vary 1:2
SLA - Norimberk 1:5
Sparta - SLA 3:0

Turnaj v Norimberku
Norimberk - SLA 4:1
Krefeld - SLA 2:2
Servette Ženeva - SLA 6:5

Pravděpodobná sestava Slavie: