Bílí Tygři vyráží do Prahy. Skloní Sparta poprvé v sezoně hlavu?

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Bílé Tygry čeká poslední zápas s nálepkou čistě přátelského, ve čtvrtek od 17 hodin a 30 minut se představí na ledě Sparty. Souboj s Pražany může být vnímán jako generálka na souboje v základní skupině Ligy mistrů, které začnou příští čtvrtek.

HC Sparta Praha

Pražané za sebou mají zatím tři přípravná utkání a ve všech stáli na vítězné straně. Hned dvakrát se utkali se zahraničním týmem - 8. srpna s Eisbärenem a 12. srpna se Záhřebem. Jak německý, tak chorvatský sehráli se Spartou velmi vyrovnané zápasy, které šedesát minut nerozhodlo.

Petra Tona už ve sparťanském nenajdeme

Ve velmi dobré světle se v přípravě ukazuje Martin Réway. Mladý Slovák nastoupil do dvou zápasů, ve kterých posbíral čtyři body a zejména v souboji s Berlínem ukázal, jaký poklad v něm Sparta našla. Pod výhru 3:2 se podepsal dvěma asistencemi a také rozhodující trefou v nájezdech.

Ani poslednímu šampionovi základní části se přes léto nevyhnuly změny. Nejednalo se pak o nijak lehké úpravy, v kabině A-týmu se objevilo hned 14 nových tváří, mezi nimi zmiňovaný Réway, ale také Michal Barinka nebo Marek Ďaloga. Mnoho hráčů Holešovice pochopitelně opustilo, nejznámějšími případy jsou mladík Dominik Simon, jenž zamířil do Plzně, a veterán Petr Ton, který našel nové zázemí v brněnské Kometě.

Liberečtí mají na svém kontě přípravných zápasů o čárku navíc, když postupně vyzvali Třinec, Slavii, Hradec Králové a ruský Volžsk. Výhru z těchto čtyř klání vybojovali jednu, východočeský Mountfield přetlačili v samostatných nájezdech.

Největší pozornost veřejnosti na sebe však strhl poslední zápas s ruským protivníkem. Postarali se o to zejména hráči Ariady, v prodloužení nezvládli emoce a po rozhodnutí sudího, které se jim nezdálo správné, zamířili bez okolků do kabiny a utkání tak předčasně skončilo.

Bílí Tygři si tak z konfrontace s týmem VHL, druhé nejvyšší ruské soutěže, odnesli remízu 3:3, sahali však po výraznějším úspěchu. Po většinu zápasu si drželi herní převahu, ale nedařilo se jim tuto skutečnost přetavit v góly. Tento problém je ostatně stíhá po celou přípravu na nový ročník. Proti Spartě bude pravý čas, aby svěřenci Pavla Hynka svou ofenzivní sílu dostali do správného kurzu, v příštím týdnu už je totiž čekají zápasy hokejové Ligy mistrů.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR