Bílí Tygři si pojistili služby útočníka Martina Bakoše

Date of publication Author Martin Kadlec

Vedení Bílých Tygrů se dohodlo na novém kontraktu s šikovným slovenským útočníkem Martinem Bakošem. Čtyřiadvacetiletý hráč, který přišel do Liberce vloni v září, bude oblékat liberecký dres i v následujících dvou sezónách.

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána:

"S Martinem Bakošem jsme o prodloužení jeho angažmá v Liberci mluvili už před koncem uplynulé sezóny a jsem rád, že jsme se domluvili na nové smlouvě. Je to rychlý útočník s dobrou koncovkou. Navíc je to pravák, kterých v týmu nemáme mnoho. Na Martinův střelecký potenciál chceme rovněž vsadit i v přesilových hrách."

Profil:
Martin Bakoš se narodil a hokejově vyrůstal ve Spišskej Novej Vsi. Ovšem v dorostenecké kategorii na sebe výrazně upozornil svými dobrými výkony a dostal nabídku z bratislavského Slovanu. Tady se pevně zabydlel nejprve v sestavě juniorského týmu a už v roce 2007, tedy ve svých 17 letech, dostal šanci také v nejvyšší slovenské seniorské soutěži. Za A tým Slovanu Bratislava ale začal Martin Bakoš pravidelně nastupovat až v sezóně 2009/2010.

Martin Bakoš

V ročníku 2011/ 2012 se tehdy jednadvacetiletý hráč výrazně podílel na tom, že se Slovan Bratislava rozloučil se slovenskou extraligou ziskem mistrovského titulu a právě díky svým nadprůměrným výkonům zůstal v kádru týmu ze slovenské metropole i po vstupu do KHL. V Kontinentální lize a v nabité konkurenci Martin Bakoš nedostával tolik prostoru na ledě, ale i v pozici hráče třetího či čtvrtého útoku se dokázal prosazovat.

Do Liberce se Martin Bakoš stěhoval vloni v září už po 3. extraligovém kole a jeho příchod rozhodně pozvedl útočnou sílu Tygrů. Ve 48 odehraných zápasech nastřílel šikovný útočník 14 branek, což ho spolu s Petrem Vampolou řadí na dělené druhé místo v Tygřích statistikách. Celkově byl Martin Bakoš se ziskem 25 bodů 4. nejproduktivnějším hráčem týmu.

Svou stopu Martin Bakoš zanechal i ve slovenském národním týmu. Pravidelně nastupoval už za výběr dvacetiletých. V hlavní reprezentaci zatím odehrál 13 zápasů, ve kterých zaznamenal 3 kanadské body.

Muska je zpět!