Bílí Tygři si pojistili Michala Bulíře i na další sezónu

Date of publication Author Redakce

Liberecký odchovanec Michal Bulíř se s vedením klubu domluvil na novém jednoletém kontraktu s následnou roční opcí. Stále teprve třiadvacetiletý útočník tak v dresu Bílých Tygrů zahájí už svou 6. sezónu v nejvyšší soutěži. Ve své kariéře dosud za jiný extraligový klub nenastoupil.

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána:

"V nové sezóně chceme více stavět na vlastních odchovancích a Michal Bulíř patří k těm nejvýraznějším. V nedávno skončené sezóně se sice trochu propadnul sestavou a odehrál i několik utkání za farmu, ale to nesnižuje jeho hráčský potenciál. Michal už dle mého názoru nasbíral dostatek zkušeností, aby v příští sezóně unesl tlak na pozici jednoho z klíčových hráčů útočných řad."

Profil:
Liberecký odchovanec Michal Bulíř pochází ze sportovní rodiny. Jeho otec Petr hrál první fotbalovou ligu za místní Slovan a dědeček válel za hokejový tým Stadionu Liberec v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století. Už v žákovských a dorosteneckých kategoriích Michal ukazoval, že patří mezi střelecky velmi disponované útočníky. Když mu pak nečinil problémy ani přechod do juniorky, naskočil 22. prosince 2009 ke své premiéře v seniorské extralize. Nakonec stihl za A tým v té sezóně odehrát ještě tři utkání a před dalším ročníkem se stal i platným členem reprezentace do dvaceti let.

I přes dobré výkony v juniorce Tygrů si Michal v následující sezóně v A týmu místo nevybojoval, ale šanci dostal alespoň v Benátkách nad Jizerou.

Pevné místo v extraligové sestavě Tygrů si "Bulda" vybojoval až v sezóně 2011/2012. Už v pátém kole zaznamenal svůj první gól v extralize a při zranění kapitána Petra Nedvěda navíc vedl i liberecký první útok. Jeho nejlepší zápas přišel v play-off, kdy čtyřmi body (3+1) prakticky sám porazil ve čtvrtfinále České Budějovice.

V dalších dvou sezónách se i na výkonech Michala Bulíře projevil celkový herní útlum Bílých Tygrů, i tak ale Michal pravidelně bodoval a v obou sezónách patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu.

Poslední extraligový ročník byl z "Buldova" pohledu nejméně povedený, byť v Champions League byl jasně nejproduktivnějším hráčem Tygrů. V sezóně Michala pronásledovala zranění i herní výkyvy a nakonec si připsal jen 32 extraligových startů.

Trénink pohledem T.J. Melancona