Bílí Tygři převezmou Prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy

Date of publication Author Martin Kadlec

Do třetice všeho nejlepšího! Bílí Tygři Liberec si s předstihem už v 50. extraligovém kole, díky výhře 8:4 nad Zlínem, pojistili první příčku tabulky a potřetí ve své extraligové historii se stanou vítězi základní části nejvyšší hokejové soutěže! Prezidentský pohár převezmou Bílí Tygři před utkáním s Karlovými Vary v pátek 4. března. Slavnostní ceremoniál začne už v 18:00!

Liberecký tým má za sebou nejpovedenější základní část ve své klubové historii a zároveň přepisoval také rekordy celé extraligy. Jméno Bílých Tygrů je tak napsáno pod nejvyšším počtem výher (39) a největším bodovým ziskem (112) v základní části a to do jejího konce stále ještě chybějí 2 utkání. Svěřenci kouče Filipa Pešána tak překonali výsledky ze sezón 2005/06 a 2006/07, kdy Bílí Tygři rovněž vyhráli dlouhodobou část české extraligy. V novém tisíciletí se podařilo 3x vyhrát základní část vedle Liberce už jen Spartě Praha.

Slavnostní ceremoniál
Pohár pro vítěze základní části předá prezident ČSLH JUDr. Tomáš Král a to přímo do rukou hlavních představitelů klubu - prezidenta Petra Syrovátka a generálního manažera Ctibora Jecha. Hráči samotní se poháru dle tradice nedotknou. Ceremoniálu se zúčastní rovněž některé z bývalých opor Bílých Tygrů, které se před deseti lety zasloužily o první dvě výhry základní části extraligy. Na ledové ploše budou zároveň představeny prapory s připomínkou těchto vítězství. V nové sezóně ozdobí tyto 3 zástavy strop Home Credit Areny.

Vyfoťte se s pohárem!
Téměř ihned poté, co Bílí Tygři převezmou Prezidentský pohár do své péče, poputuje cenný originál „mezi diváky“. V první třetině a v přestávce mezi 1. a 2. periodou bude trofej vystavena vedle infopultu na ochozu Home Credit Areny. Od druhé části hry se pak pohár přestěhuje do prostor ČS Klubu. Originál putovního Prezidentského poháru budou Bílí Tygři opatrovat až do 2. května, kdy se uskuteční galavečer „Hokejista sezóny 2016“.

Foto vítězů základní části extraligy 2006/2007

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR