Bílí Tygři míří do Varů na veledůležitý zápas! Udrží naději na předkolo?

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Je to tady! Konec základní části se kvapem blíží, zbývají jen dva zápasy, a zdaleka není rozhodnuto. Liberečtí se rvou o předkolo s Boleslaví a Vítkovicemi, a variant postupu či nepostupu je mnoho. Všichni si přejeme, aby ta finální byla s Tygry na desátém místě. K tomu však budou potřeba tři body z ledu Energie. Ukořistí je Severočeši a udrží si tak naději?

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie oproti minulým létům nepřekvapila. Západočeský tým je momentálně na dvanáctém místě a play-off si opět nezahraje. Na Tygry, kteří jsou o příčku výše, ztrácí Energetici osm bodů, ve hře už jich je pouze šest. To však neznamená, že by měli hráči v zelených trikotech něco vypustit.

Karlovarští nemají co ztratit

Ještě je čeká play-out, a ačkoliv mají solidní šestibodový náskok na Olomouc, chtějí mít do další části sezóny co nejlepší výchozí pozici. Proto se budou snažit urvat i těch šest posledních odměn a nedopustit tak drama v podobě účasti v baráži.

Definitvní rozhodnutí o neúčasti ve vyřazovacích bojích přišlo během ledna a začátku února. Z dvanácti zápasů Energetici vyhráli pouze jeden a celkově z nich získali jen čtyři body. Sice se jim podařilo zvítězit nad lídrem tabulky a držitelem Prezidentského poháru, Třincem, ale úspěch to byl jen čestný. V posledním zápase zdolali hráči z lázeňského města Pardubice, které jim podlehly v prodloužení 2:3.

Útočníci:

Radek Duda         34 (18+16)
Stanislav Balán    30 (13+17)
David Hruška       24 (11+13)

Obránci:

Tomáš Harant       17 (3+14)
Vladimír Sičák     13 (2+11)

Brankáři:

Tomáš Závorka    (2157 minut) 2,64 branky na zápas/úspěšnost 92,41%
Vladislav Habal   (881 minut) 2,59 branky na zápas/úspěšnost 92,08%

Bílí Tygři ještě bojují o postup do předkola play-off, ovšem z okolních týmů mají nejhorší výchozí pozici. Jedenáctá příčka postupová není, a na desátou ztrácejí čtyři body. Ve hře jich je ještě šest. Největšími rivaly jsou Mladá Boleslav a Vítkovice, tito soupeři mají však situaci více méně ve svých rukou. Liberečtí však musí bodovat a čekat i na konečné výsledky z ostatních duelů.

Play-off je náš cíl! Dostojí hráči svému slibu?

Šance na pokračování sezóny ve vyřazovacích bojích se výrazně ztenčila po prohře s Litvínovem 0:2. Ke konci sezóny Tygři nabrali dobrou formu, sérii výher však severočeský soupeř přerušil a tým pod Ještědem tak přišel o cenné body. Nyní je podmínkou porazit Karlovy Vary, aby se udržela naděje. V případě ztráty všech bodů by Liberečtí hráli play-out, ve kterém by naopak měli výhodnou pozici a baráž by zřejmě nehrozila. Kdo by však chtěl hrát play-out, že?

V pátek večer se tak rozhodne, zda hráči dodrží svůj slib, který podepsali, a sice že play-off BUDE! Přijeďte i vy, fanoušci, podpořit svůj tým v důležitém zápase v závěru sezóny. Tygři jsou na tenkém ledě, který však nezpůsobuje neschopnost techniků, ale poměrně zapeklitá situace v tabulce. Naděje bude žít, pokud Liberečtí zvítězí. Začínáme v 18.20 v KV aréně!

Útočníci:

Tomáš Filippi       37 (15+22)
Petr Vampola        31 (14+17)
Branko Radivojevič  21  (6+15)

Obránci:

Radim Šimek         23 (10+13)
Ondřej Vitásek       9  (4+5)

Brankáři:

Ján Lašák       (2615 minut) 2,25 branky na zápas/úspěšnost 92,4 %
Vítek Vaněček    (120 minut) 1,50 branky na zápas/úspěšnost 94,34 %
Marek Schwarz    (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,22 %

Historická bilance v základní části ELH