Bílí Tygři jedou napravit porážku s Kometou na led pražské Slavie

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Praha/Liberec – Vstup do nové extraligové sezony se Bílým Tygrům nepovedl zrovna podle představ, po prohře s Kometou však nemusí fanoušci smutnit, protože tým odvedl dobrý výkon. Podobně na tom byla v prvním kole i pražská Slavia, jenže ta se nakonec z Olomouce vracela vítězně. V nájezdech urvala bonusový bod k prvnímu za remízu po 60 minutách a nyní už se chystá na Severočechy.

HC Slavia Praha

Loňský ročník nebyl pro pražskou Slavii zrovna povedeným. Po úmístění na desátém místě v základní části neuspěla v předkole o play-off, když podlehla Pardubicím 2:3. A následovalo poměrně dost změn. Lavičku sešívaných opustil Vladimír Růžička, jenž se nyní bude soustředit na reprezentaci, na postu hlavního trenéra ho nahradil Ladislav Lubina. Z hráčů odešel talentovaný Lukáš Žejdl, velezkušený Petr Kadlec a do Liberce Petr Jelínek s Lukášem Krenželokem. Naopak z Plzně se vrací Tomáš Vlasák.

Zápasy se Slavií bývají vyhrocené

Vstup do přípravy se novějšímu ze dvou pražských celků v extralize povedl na jedničku. Až v devátém zápase sešívaní padli a po cestě porazili takové týmy jako Záhřeb, Vladivostok či Togliatti, tedy účastníky KHL, ale také švýcarskou Ženevu a Fribourg. Jako první je zastavila Plzeň, o dva dny později je také porazil Liberec, jenž Slavii uštědřil největší prohru léta, když vyhrál 6:3 na domácím ledě.

V úvodním duelu nové sezony, tedy když už se hrálo naostro, se Pražanům povedlo na ledě nováčka z Olomouci zvítězit. Hanáci odehráli se svým prvním sokem po návratu do elitní soutěže velmi vyrovnaný zápas a dokonce ve druhé třetině vedli. Jenže pak sešívání otočili, na což však Kohouti dokázali zareagovat a poslat klání do prodloužení. Až v nájezdech pak vystřelil hostům bonusový bod Jaroslav Bednář.

Petr Kadlec       – obránce – Plzeň
Kyle Wharton      – obránce – Klagenfurt (Rak.)
Ondřej Leština    – obránce – Benátky n./J.
Jan Dresler       – obránce – Havířov (na hostování)
Lukáš Špelda      – obránce – Litoměřice (na hostování)
Lukáš Žejdl       – útočník – Třinec
Lukáš Krenželok   – útočník – Liberec
Petr Jelínek      – útočník – Liberec
Dávid Skokan      – útočník – Hradec Králové
Vladimír Růžička  – útočník – Chomutov
Martin Ondráček   – útočník – Litoměřice (na hostování)

Přišli:

Jan Novák         – obránce – České Budějovice
Tomáš Vlasák      – útočník – Plzeň
János Vas         – útočník – Rouen (Fra.)
Erik Weissmann    – útočník – Nové Zámky (MOL liga)

Bílí Tygři rovněž otevřeli nový ročník v pátek, a to s Kometou. Fanoušky do Tipsport areny přivítala kromě několika nových tváří také moderní kostka, na níž je vše pohlednější než na té staré. Domácí se také představili v nových dresech, na kterých tradiční logo nahradila fotka živého bílého tygra. Kromě toho se mohli těšit na menší střední pásmo a v hledišti nechyběl ani loňský kapitán Petr Nedvěd.

Gólovou radost zažili Tygři proti Kometě třikrát, ani to však nestačilo

Na ledě to také nevypadalo špatně, ačkoli konečný výsledek nejspíš nevypadá podle představ nikoho, kdo je jakýmkoli způsobem spojen s libereckým mužstvem. Severočeši hráli v prvních dvou třetinách perfektně, skvěle tým táhlo duo Tomáš Filippi - Michal Bulíř, které v lajně doplňoval Jakub Valský, ale nebyli to jen oni, kdo se staral o slibně vypadající průběh klání. To se ale zvrtlo ve třetím dějství, kdy dvě defenzívní hrubky vedly ke dvojici branek Komety, na které už Tygři odpovědět nedokázali.

Konečný výsledek tedy zněl 3:5, ačkoli domácí vedli 3:2. "Myslím, že celých šedesát minut se hrál vyrovnaný hokej," komentoval po utkání útočník Petr Vampola. "Musíme si sednout, podívat se na video a něco si k dnešnímu výkonu říct," přidal střelec úvodního gólu Jakub Valský.

Následující duel s pražskou Slavií začne v neděli v 17:00. Sledovat jej můžete buď na webové stránce onlajny.com nebo přímo tady na tygřích stránkách v sekci Live Stream.