Bílí Tygři hlásí další posilu! Útočné řady Liberce doplní Radek Duda

Date of publication Author Martin Kadlec

Další čerstvou posilou Bílých Tygrů se stává útočník Radek Duda. Třiatřicetiletý hráč, který ukončil své angažmá v Chomutově, míří do města pod Ještědem v době, kdy je v libereckém kádru kvůli zranění šest útočníků mimo hru. S vedením libereckého klubu se Radek Duda domluvil na hostování do 30. dubna 2013. Veškerá jednání proběhla velmi rychle a zkušený útočník se tak poprvé v dresu Bílých Tygrů představí už dnes (23. 11.) v utkání proti Karlovým Varům.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Protože tým se výsledkově i herně nachází v tíživé situaci, a navíc nás postihla rozsáhlá marodka v řadách útočníků, hledali jsme vhodné doplnění kádru. Především kvůli dlouhodobým zraněním Kudrny a Urbana jsme se snažili najít zkušeného útočníka. S Radkem Dudou jsme se na jeho angažmá domluvili velmi rychle. Věříme, že se v Liberci „nastartuje“ a i s jeho pomocí se vrátíme do bojů o postup do play-off. Budeme chtít využít Radkův pozitivní potenciál. Je to produktivní útočník a navíc velký bojovník. To potvrdil například v loňské sezóně, kdy byl druhým nejproduktivnějším hráčem ligy.“

Profil Radka Dudy:
Radek Duda se narodil v západočeském Chodově, ale s hokejem začal v nedalekém Sokolově. V juniorském věku si jej vyhlédli v pražské Spartě. Zde Radek v letech 1996-1998 ještě jako junior poprvé nakoukl do extraligy. Po této zkušenosti zamířil do Kanady. Působil ve Western Hockey League, kde hrál za týmy Regina Pats a Lethbridge Hurricanes a po hokejové stránce se mu dařilo. Vedle množství bodů za branky a asistence nasbíral i solidní zástup trestných minut. V roce 2001 se přes rakouský Kapfenberg ve svých 21 letech vrátil opět do Sparty Praha. Ještě tentýž rok se ale stěhuje do Plzně, kde konečně zakotví na delší čas. Na západě Čech odehraje dvě sezóny. Daří se mu a na své konto si připíše také první reprezentační starty. V sezóně 2003/2004 působil Radek Duda v KHL v týmu Ak Bars Kazaň, po roce se ale znovu vrátil do Slávie. V dalších letech vystřídal reprezentační útočník mnoho klubů. Znovu se vrátil do Plzně, působil ve finském Ilves Tampere, švédském Malmö, švýcarském Langnau nebo Basileji. V roce 2009 se Duda vrací do české extraligy v dresu Českých Budějovic, odkud po roce odchází do prvoligového Chomutova. Chomutovským Pirátem je sice dvě sezóny, ale více zápasů odehrál za Plzeň, kde v posledních dvou sezónách hostoval. Vloni až do posledních chvíle bojoval s Petrem Nedvědem o korunu krále extraligové produktivity.

Radek Duda na 1. tréninku s Bílými Tygry

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu