Bílé Tygry prověří Orli ze Znojma

Date of publication Author Romana Holišová, Radek Vokál

Náročný program přípravy libereckého mužstva pokračuje v úterý utkáním se Znojemskými orly. Po téměř třech tisících kilometrů, které najezdili při turné ve Švýcarsku, se vydají v úterý na cestu na jih Moravy. Jihomoravané mají za sebou šest přípravných utkání, poslední sehráli v pátek proti slovenské Skalici a po nepřesvědčivém výkonu si odnesli porážku 1:4. Do svého bývalého působiště se vrátí letní posila Liberce Igor Rataj.

Orlí tým prošel přes léto mnoha změnami. Do pozice hlavního kouče byl na místo Pavla Pazourka, který odešel do Karlových Varů, angažován Leoš Zajíc. Na post brankářské jedničky přišel s čerstvým titulem slovenského hokejového mistra Petr Přikryl, který bude mít za úkol nahradit nejlepšího nováčka uplynulého extraligového ročníku Tomáše Dubu, kterého mateřská Sparta poslala na hostování do Plzně. V případě stávky NHL by však svatyni Orlů hájil reprezentační gólman Tomáš Vokoun. Obranné řady posílil Radim Bičánek, jenž má zkušenosti z NHL a který by měl zaplnit uvolněné místo po nejproduktivnějším znojemskému obránci Davidu Havířovi, kterého zlákaly Pardubice. Stejnému klubu se upsal i další exznojemský obránce Jan Snopek, který tvrdil zadní řady Znojemských. Zdá se, že jeho roli přebere nová akvizice orlího týmu Branislav Kvetan.

Ambice Znojma pro nadcházející sezónu jsou jasné. Po čtyřech dramatických, ale vždy neúspěšných čtvrtfinálových sériích play-off je jednoznačným cílem postup do semifinále. K tomu by jim mělo pomoct posílení útoků, když dříve stála většina tíhy na slovenských útočnících Pucherovi s Uramem. Záměrem znojemských lodivodů je mít vyrovnané všechny řady. Ofenzivní řady vyztužili Tomáš Kucharčík, Ivan Rachůnek, Zdeněk Ondřej a navrátilec Marek Vorel. Výluka v NHL by rozšířila kádr Orlů o útočníka Patrika Eliáše a obránce Karla Rachůnka. V pondělí se navíc do Znojma donesla pro místní klub potěšující zpráva, že se z Ruska předčasně vrací Marek Uram, který se ucházel o místo ve Spartaku Moskva (více o podivných okolnostech Uramova návratu na hcorli.cz).

Bílým Tygrům se letošní příprava na rozdíl od loňské daří velmi dobře, alespoň co se výsledků týče. Vedení klubu namíchalo „koktejl“ ze zkušených a mladých hráčů, které navíc jistí ostřílený brankář. Rychlý sled zápasů prověřuje tým dokonale a Tygři ukazují svoji sílu, když ještě ani jednou neprohráli.

Ve znojemském týmu bude chybět útočník Tomáš Kucharčík, jenž laboruje s kolenem. Bílí Tygři přišli v posledním utkání ve Švýcarsku o mladého zadáka Ladislava Šmída, jenž utrpěl otřes mozku a je v domácím ošetřování.

Tygři mají Orlům co vracet, v minulé sezóně s nimi třikrát prohráli a jen jednou remizovali, v té předloňské se jednou radovali Liberečtí a třikrát Znojemští.

Úterní klání mezi Orly a Tygry začíná ve znojemské Hostan aréně v 17:30 hod. Udrží Liberec svoji neporazitelnost?

Foto: hcorli.cz

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR